Chris Metzen, twórca sukcesów takich marek jak Diablo, Starcraft czy World of Warcraft wczorajszego dnia ujawnił swoją pierwszą grę planszową, która wkrótce trafi do sprzedaży.

Chris Metzen to jeden z ojców sukcesu gier Blizzarda. Mimo, że odszedł z firmy w 2016 roku po niemal 23 latach pracy, zostawił po sobie nieśmiertelne dziedzictwo w postaci Diablo, Diablo 2, Starcraft, Starcraft 2 czy Warcraft III i World of Warcraft aż po dodatek Legion. Odpowiadał również za stworzenie świata Overwatch, jego głównych bohaterów, frakcji i wielu wydarzeń.

W 2020 roku utworzył firmę Wargaming, w której zapowiedział pierwszą produkcję znacząco odbiegającą od wirtualnego świata – grę planszową. Wczorajszego dnia po kilku miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry, w której Chris zdradza historię świata Auroboros: Coils of the Serpent.

Auroboros to autorska gra Chrisa Metzena i jego przyjaciół, z którymi spędził dzieciństwo podczas rozgrywek w planszówki w latach 80-tych i 90-tych. Gra oparta została o mechanikę piątej edycji Dungeons & Dragons skupiając się na bogatej kampanii fabularnej. Gra udostępnia 5 unikalnych ras oraz cztery subklasy.

Przez brudne ulice tętniące życiem miast handlowych Lawbrand przepływa starożytna magia. Napięcia między rządzącym Kościołem Sulariańskim, a nowym pokoleniem początkujących poszukiwaczy przygód grożą eskalacją. Zaś w dziczy, poza granicami Lawbrand dawno zapomniane rasy i nowo utworzone sekty powstają, by zająć swoje terytoria wymuszając swoją wolę na cywilizowanym świecie. A pod tym wszystkim budzi się pradawny wąż, Auroboros, który zamierza pożreć wszystko…

rasy i klasy w auroboros

Data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona. Twórcy uruchamiają jednak kampanię crowdfundingową, zbierając środki na stworzenie dodatkowych elementów takich jak cyfrowy podręcznik gracza czy edycja kolekcjonerska w twardej oprawie. Zbiórka startuje 20 kwietnia pod tym adresem.

Tagi: , , ,