Captain Carter w Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness? Disney+

Disney+ być może zapowiedział obecność Capitan Carter w Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness.

Captain Carter w Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness

Premiera nowego zwiastunu do Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness ujawniło cameo wielu znanych bohaterów z uniwersum Marvela. Poza potwierdzonym już Patrickiem Stewartem w filmie potencjalnie mogą pojawić się również Deadpool, Superior Iron Man, Reed Richards, Namor, alternatywne wersje Doctora Strange czy nawet Captain Carter. Jednak w przypadku tej bohaterki mamy już niejako drugie potwierdzenie jej udziału w filmie.

Captain Carter po raz pierwszy pojawiła się w serialu animowanym „What if…?”, w którym poznaliśmy szczegóły multiwersum Marvela. Bohaterka wraz z kilkoma postaciami z różnych uniwersów postanowiło wspomóc Obserwatora uratować wszechświat przed Ultronem, który wszedł w posiadanie wszystkich Kamieni Nieskończoności.

W przypadku filmu Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness pierwszym potwierdzeniem jej udziału był wizerunek jej tarczy, który został zaprezentowany na plakacie

Dla porównania oryginalny plakat filmu, który pojawił się wraz ze zwiastunem.

Co jednak ciekawsze, włoski profil Disney+ w poście zachęcającym do obejrzenia serialu „What if…?” użył dosyć ciekawego sformuowania „Szaleństwo”.

Rzecz jasna wiele osób może stwierdzić to jako typowe działanie marketingowe mające wywołać szum wokół platformy Disney. Jednakże często takie posty mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości i zarówno plakat filmu Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness jak i post na Twitterze potwierdzają, że Captain Carter pojawi się ostatecznie w filmie.

Premiera sequela Doctor Strange trafi do kin 6 maja 2022 roku.