Co oznacza scena po napisach w Morbius?

Reżyser filmu Morbius wyjwił co oznacza scena po napisach w filmie Morbius. I nie jedna, a dwie sceny...

co oznacza scena po napisach w morbius

Dzisiejszego dnia w polskich kinach odbywa się premiera filmu Morbius. Produkcja stworzona przez Sony Pictures przy współpracy z Marvel Studios pozwoliła utworzyć nowe uniwersum złoczyńców znanych z komiksów o Spider-Manie. Zaprezentowana scena po napisach…przepraszam, dwie sceny po napisach ujawniają próby utworzenia grupy Sinister Six, prowadzonej przez Vulture’a. Wyjaśniamy w szczegółach o co chodzi z Vulture i Sinister Six.

Vulture w Morbius to ten sam bohater ze Spider-Man: Homecoming

Wydarzenia, które miały miejsce w Spider-Man: No Way Home otworzyły ostatecznie bramy do multiwersum w filmowym świecie Marvela. Zaklęcie użyte przez Doctora Strange, które miało pomóc Peterowi wyrządziło więcej szkód niż pożytku. I mimo, że nieudany czas sprowadzał złoczynców i bohaterów, którzy znają Petera do jego świata, ostatecznie udało się ich odesłać do swoich światów. Jednak co ciekawe, według wypowiedzi reżysera, do innych światów trafili również złoczyńcy, którzy byli pierwotnie w świecie Petera granego przez Toma Hollanda.

I tak oto w Morbiusie pojawił Vulture grany przez Michaela Keatona. Nie zostało nam wyjaśnione w żaden sposób dlaczego zaklęcie Strange’a wysłało do innych światów złoczyńców z tego nam dobrze znanego. Mamy natomiast jednoznaczne potwierdzenie, że Vulture ze Spider-Man: Homecoming i Morbius to ten sam bohater.

W świecie wampirycznego bohatera, Adrian Toomes nie został nigdy aresztowany. Więc po pojawieniu się w areszcie policja wypuściła go ponieważ tam nie popełnił żadnego przestępstwa. Dzięki temu Vulture mógł ponownie ruszyć w świat i rozpocząć polowanie na Spider-Mana. I właśnie to było zaprezentowane jako pierwsza scena po napisach.

Z kolei druga scena po napisach w Morbius pokazała kolejne spotkanie tutułowego bohatera z Vulture. Tym razem jednak Toomes zaproponował współpracę mającą na celu zemstę na Spider-Manie. Jest to tym samym wstęp do utworzenia grupy Sinister Six, do której najpewniej wkrótce dołączą również Venom czy Kraven.

Źródło: Youtube