Czy jest scena po napisach w The Batman? – wyjaśniamy easter egg

W The Batman pojawił się mały easter egg stanowiący scenę po napisach. Wyjaśniamy o co w niej chodzi.

czy jest scena po napisach w The Batman

The Batman wczorajszego dnia miał premierę w polskich kinach. Najnowsza produkcja i jednocześnie ponowny reset całej serii o człowieku nietoperzu został wyreżyserowany przez Matta Reevesa, a w rolę mściciela Gotham zobaczyliśmy po raz pierwszy Roberta Pattinsona. W firlmie pojawił się ciekawy easter egg po zakończeniu prezentacji napisów. Nie można jednak go nazwać sceną po napisach ponieważ nie widzimy na niej żadnych rozmów, a jedynie wskazówkę od Riddlera.

Czy jest zatem scena po napisach w the Batman? Jednoznacznie można powiedzieć nie. Pojawia się wymieniony wyżej easter egg, który pokazuje następującą sekwencję scen. Po napisach końcowych pojawia się czarny ekran z elektronicznym, zielonym znakiem zapytania Riddlera, filmowego przeciwnika Batmana. Po chwili pojawia się napis Good Bye, by po chwili zobaczyć przebłysk z adresem URL. Owy adres internetowy okazuje się być prawdziwy i stworzony w celach marketingowych produkcji. Adres strony to: https://www.rataalada.com

Wchodząc na stronę następuje rozpoczęcie łączenia do serwerów, po czym pojawia się napis ładowania. Aktualnie stoi on na poziomie 12%, ale chętni mogą spróbować jeszcze rozwiązać zagadkę Riddlera, która zaprezentowana została na poniższej grafice.

AKTUALIZACJA

Użytkownik Reddita zdołał rozwikłać zagadkę ze sceny po napisach filmu The Batman ze strony rataalada.com.

Film The Batman opowiada historię Bruce Wayna, dziedzica fortuny Waynów, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i jest w trakcie drugiego roku działalności jako Batman. Nie zobaczycie tu zatem żadnych efektownych i rozbudowanych technologicznie urządzeń. Batman porusza się normalnym motorem czy przerobionym autem. Daje upust swojemu gniewowi i chęci zemsty chwytając co noc przestępców.

Sama produkcja prezentuje klimat noir, w którym brudne, ciemne uliczki Gotham są ledwo oświetlane latarniami bądź wystrzałami z broni. Miasto jest skorumpowane i chyli się ku upadkowi. Wtedy też Batman poznaje swojego głównego przeciwnika, Riddlera.

Film można oglądać już w polskich kinach.