Dwa seriale spin-off The Batman w produkcji!

Szef Warner Bros. ujawnił, że studio pracuje już nad dwoma serialami spin-off The Batman.

dwa spin-offy serialowe The Batman

W zeszłym tygodniu miał premierę najnowszy film o mścicielu Gotham, The Batman w reżyserii Matta Reevesa. Jak poinformował szef Warner Bros. studio jest w trakcie tworzenia dwóch spin-offów kinowego już hitu, w którym mamy zobaczyć historię Azylu Arkham i przestępczej działalności Pingwina, jednego z największych przeciwników Batmana. A wszystko dzięki sukcesowi kasowemu, który pozwolil studiu zainkasować już niemal 250 milionów za pierwsze cztery dni emisji.

W wywiadzie przeprowadzonym przez serwis Deadline z Toby Emmerichem dowiedzieliśmy się, że The Batman przekonał go do większego zaufania do twórców, którzy odpowiadają za reżyserię filmów.

Sekretem w branży filmowej jest jakość. To najlepsza strategia biznesowa zarówno dla filmów kinowych jak i filmów superbohaterskich (…) Filmy nie muszą mieć tego samego tonu, nie muszą być powiązane z innymi filmami DC, ani posiadać Easter Eggów, które wprowadzają do innych filmów. Jakość jest najważniejszym czynnikiem dla studia, a największą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wpłynąć na jakość, jest zatrudniony filmowiec.

Emmerich potwierdził prace nad dwoma spin-offami kinowego The Batman. Mają to być seriale, które pojawią się na platformie HBO Max. Pierwszy z nich będzie skupiał się na postaci Pingwina Colina Farrella, który w jego opinii ma być „super cool”.

Niedawno ujawniono plany na drugi spin-off, który początkowo miał skupiać się na skorumpowanych policjantach w Gotham. Jednak projekt ten przerodził się w Azyl Arhkam, który skupi się na więziennym szpitalu psychiatrycznym dla obłąkanych przestępców. I być może właśnie w tym serialu zobaczymy Harveya Denta, którego dotyczy rozwiązanie zagadki Riddlera ze sceny po napisach w The Batman.

Warto tu też wspomnieć, że Emmerich już podjął decyzję o powstaniu drugiej części filmu. Ta jednak może powstać dopiero za 3-5 lat.