Miecze Świetlne pojawiły się w komiksach Marvela

Do nietypowej sytuacji doszło w komiksach Marvela. Pojawiły się w nich miecze świetlne.

miecz świetlny pojawił się w komiksach Marvela

Miecze Świetlne są bardzo dobrze znane fanom Gwiezdnych Wojen. Teraz pojawiły się w komiksach Marvela i są w stanie przeciąć zarówno adamantium, z którego zbudowany jest szkielet Wolverine czy vibranium, z którego z kolei powstała tarcza Kapitana Ameryki, ramię Zimowego Żołnierza czy strój Czarnej Pantery. Mimo wizualnych różnic z pierwowzorem ze świata stworzonego przez LucasFilms pełni podobną rolę i jest równie niebezpiecznym narzędziem.

Miecze świetlne w komiksach Marvela pojawiły się w Fantastic Four #41, przygodach tytułowych bohaterów Fantastycznej Czwórki w ramach wydarzenia Reckoning War. W trakcie walki przeciwko rasie Reckoning, Ben Grimm stoczył batalię z Rapture, która użyła do walki przeciwko kamiennemu bohaterowie dwa miecze świetlne. Trakcie walki Grimma uratował pierścień z vibranium, który co prawda uchronił życie bohatera, ale całkowicie zniszczył przedmiot.

Wątek nowej broni będzie najpewniej kontynuowany w kolejnych komiksach z serii. Na ten moment nie wiadome jest pochodzenie przedmiotu jak i z czego owe miecze świetlne zostały stworzone.