Patrick Stewart potwierdza swój udział w Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness jako Profesor X!

Patrick Stewart oficjalnie potwierdził swój udział w Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness jako Profesor X!

patrick stewart potwierdza swój udział w Doctor Strange 2

Niedawno opublikowany nowy zwiastun do filmu Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness zaprezentował głos Patricka Stewarta, który w oryginalnej trylogii X-men sprzed 20 lat wcielił się w Charlesa Xaviera lepiej znanego jako Profesora X, dyrektora szkoły dla mutantów. Mimo początkowego negowania tej informacji, ostatecznie potwierdził, że to jego głos usłyszeliśmy podczas wywiadu Jake’s Takes. W nowym filmie Marvela Charles Xavier jest członkiem tajemniczego ugrupowania Illuminati, która została utworzona celem ochrony istniejącego świata przez potężnymi zagrożeniami.

W zwiastunie drugiej części Doctor Strange, Stewart mówi następującą kwestię „We should tell him the thuth”. Widzimy jedynie część sylwetki aktora, stojącego przed skutym Stephenem Strange w sali Iluminatów.

Jak sam twierdzi:

Tak właściwie to nie poznałem swojego głosu, brzmi inaczej. Czy byłem przeziębiony w tym czasie czy coś, nie wiem (…) Ale byłem zdumiony – a wszystko co widzieli [widzowie, przyp. red.] to tył mojego ramienia i myślę, że moje ucho, nic więcej, a powstało tak wiele teorii. To mi się podobało.

Patrick Stewart

Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness ma premierę 6 maja. W obsadzie ponownie zobaczymy Benedicta Cumberbatcha, Chiwetel Ejiofor’s jako Mordo, Rachel McAdams jako Christine Palmer, Elizabeth Olson’s jako Wandę Maximoff oraz Benedicta Wong jako…Wonga.