Planeta Małp 4 zapowiedziana! Niedługo ruszają zdjęcia

Prace nad filem Planeta Małp 4 trwają. Niedługo ruszają zdjęcia do produkcji!

Planeta Małp 4 zapowiedziana. Niedługo ruszają zdjęcia do produkcji

Nowa trylogia filmu Planeta Małp okazała się hitem. I początkowo nie zapowiadało się, że powstanie Planeta Małp 4. Jednak dzięki wywiadowi The Hollywood Reporter z szefem wytwórni 20th Century Studios wiemy już, że scenariusz filmu jest już praktycznie ukończony, a niebawem ruszają zdjęcia i pierwsze nakrętki produkcji. Opóźnienia w produkcji związane były z przejęciem studia FOX przez Disney, a który to posiadał prawa do marki.

Jak poinformował w wywiadzie Steve Absell, zdjęcia do filmu mają ruszyć na przełomie lata i jesieni 2022 roku.

Mamy nadzieję, że ruszymy pod koniec lata / na początku jesieni.

Steve Absell

Nowy film z serii nie będzie rebootem, a kontynuacją. W filmie poznamy zatem kolejne losy Cezara bądź jego schedę i być może obszerniejszą historię jego syna. Wiemy również, że za reżyserię odpowiadać ma Wess Ball, który odpowiadał za reżyserię trylogii Więzień Labiryntu (The Maze Runner). Niestety filmy w jego reżyserii nie były zbyt wysoko oceniane przez krytyków, a widownia dała serii oceny w granicach 6 i 7 oczek w skali 10.

Nie wiemy jednak kiedy film trafi do kin. Mając na uwadze, że zdjęcia ruszą na przełomie 3 i 4 kwartału film najwcześniej zawita to kin najpewniej w 2024 roku.