Premiera anime Lord of the Rings: The War of the Rohirrim w kwietniu 2024 roku!

Warner Bros ujawnił datę premiery anime Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, który pojawi się 12 kwietnia 2024 roku.

ujawniona data premiery the Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

New Line Cinema przy współpracy z Warner Bros. Animation zabiera się za Władcę Pierścieni. Ubiegłej nocy ujawniono datę premiery filmu anime Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, która ma nastapić 12 kwietnia 2024 roku. Akcja serialu rozgrywa się na około 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Hobbita autorstwa J.R.R. Tolkiena. Jest to już drugi tytuł w świecie Władcy Pierścieni zapowiedziany w ostatnim czasie. Wczorajszej nocy w sieci zadebiutował teaser trailer serialu od Amazon Lord of the Rings: Rings of Power, który z kolei premierę będzie miał już 2 września tego roku.

Akcja filmu anime opowie o tytułowych Rohirrimach i przedstawią wydarzenia za czasów Helma Hammerhanda, króla Rohanu, za którego czasów powstał Helmowy Jar, gondorska twierdza usytuowana w Górach Białych u wybiegu Helmowego Potoku.

Za reżyserię odpowiada Kenji Kamiyama (Blade Runner: Black Lotus, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) oraz Joseph Chou (Blade Runner: Black Lotus). Zaś producentem wykonawczym Philippa Boyens, która była częścią nagradzanego Oscarem zespołu scenarzystów trylogii Władca Pierścieni i Hobbit. Za scenariusz odpowiada jego córka Phoebe Gittins oraz jej partner Arty Papageorgiou, którzy nową wersję opierają o scenariusze Addissa i Willa Matthewsa. W skład zespołu kreatywnego wchodzą Richard Taylor (który zdobył Oscara za charakteryzację i efekty wizualne do „Władcy Pierścieni”), Alan Lee (który zdobył Oscara za kierownictwo artystyczne „LOTR”) oraz ilustrator Tolkiena John Howe.

Wraz z informacją o dacie premiery zaprezentowano pierwszą grafikę koncepcyjną filmu The War of the Rohirrim. Prezentuje ona przygotowanie do wojny między Rohirrimami, a Haradrimami.

Nie podano jednak kiedy zobaczymy pierwszy zwiastun anime w świecie Władcy Pierścieni. Na to najpewniej poczekamy jeszcze przynajmniej półtora roku.

Źródło: Variety