Premiera serialu animowanego X-Men 97 latem 2023! Znamy szczegóły produkcji

Poznaliśmy szczegóły nowego serialu animowanego X-men '97. Produkcja ma mieć swoją premierę latem 2023 roku!

serial animowany marvel x-men 97 z datą premiery

Multiwersum kinowe Marvela rozwija się. Wraz z kolejnymi produkcjami kinowymi, Disney+ produkuje seriale, które pojawią się na wymienionej platformie. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu przez youtubera Justina Underwooda z Ericiem i Julią Lewald, twórcami serialu animowanego X-men: The Animated Series dowiedzieliśmy wielu ważnych rzeczy na temat premiery X-Men 97!

Najważniejszą informacją jest fakt, że seria będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z serialu animowanego z lat 90-tych.

Rozpoczynają go niedługo po naszym zakończeniu…”Gdzie jest (Profesor X)?”

They’re starting it soon after ours ended… 'Where is [Professor X?]’

Julia Lewald

Co ciekawe pierwszy sezon animacji ma składać się z 10 odcinków, najpewniej 20-minutowych. Premiera serialu ma odbyć się już latem 2023 roku.

X-men: The Animated Series przez lata uznawany był za jeden z najlepszych seriali Marvela lat 90-tych, stojąc na równi z animacją Spider-Man. Ciekawi mnie jednak w jaki sposób historie tych bohaterów zostaną wplecione w świat Marvela. Najpewniej stanie się to poprzez alternatywną rzeczywistość, a pierwsze wprowadzenie bohaterów serii X-men ma nastąpić według plotek w Doctor Strange: Multiverse of Madness, który swoją premierę kinową ma mieć już na początku maja tego roku.