Producent Black Adam, kolejnej super produkcji komiksów DC wyjaśnia dlaczego film zaliczył opóźnienie.

Black Adam do niedawna był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów superbohaterskich w 2022 roku. Jednak ze względu na decyzje studia, film zaliczył kilkumiesięczne opóźnienie w produkcji. Producent filmu Hiram Garcia postanowił wyjawić dlaczego Black Adam pojawi się w kinach dopiero 21 października.

Według producenta za wszystko odpowiedzialne są firmy tworzące efekty specjalne. Powolny powrót do biur i pracy spowodował nagłe wypełnienie zasobów produkcyjnych do 100% przez co firmy te muszą kolejkować zlecenia wytwórni filmowych.

Teraz, gdy branża naprawdę wróciła, kurek dla efektów specjalnych został odkręcony. Oczywiście wszystkie te filmy o superbohaterach po prostu wymagają wielu efektów wizualnych, a my jesteśmy w sytuacji, w której większość firm tworzących efekty specjalne są po prostu całkowicie zajęte pracą.

Black Adam opowiada historię tytułowego antybohatera, który budzi się po 5000 lat niewoli i musi odnaleźć się w zupełnie nowym świecie. W rolach głównych zobaczymy Dwayne Johnsona, Pierce Brosnana, Aldisa Hodge czy Josepha Gatta.

Tagi: , , , ,