Producent filmu Black Adam wyjaśnia opóźnienie produkcji

Producent Black Adam, kolejnej super produkcji komiksów DC wyjaśnia dlaczego film zaliczył opóźnienie.

Szczegóły opóźnienia filmu Black Adam

Black Adam do niedawna był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów superbohaterskich w 2022 roku. Jednak ze względu na decyzje studia, film zaliczył kilkumiesięczne opóźnienie w produkcji. Producent filmu Hiram Garcia postanowił wyjawić dlaczego Black Adam pojawi się w kinach dopiero 21 października.

Według producenta za wszystko odpowiedzialne są firmy tworzące efekty specjalne. Powolny powrót do biur i pracy spowodował nagłe wypełnienie zasobów produkcyjnych do 100% przez co firmy te muszą kolejkować zlecenia wytwórni filmowych.

Teraz, gdy branża naprawdę wróciła, kurek dla efektów specjalnych został odkręcony. Oczywiście wszystkie te filmy o superbohaterach po prostu wymagają wielu efektów wizualnych, a my jesteśmy w sytuacji, w której większość firm tworzących efekty specjalne są po prostu całkowicie zajęte pracą.

Black Adam opowiada historię tytułowego antybohatera, który budzi się po 5000 lat niewoli i musi odnaleźć się w zupełnie nowym świecie. W rolach głównych zobaczymy Dwayne Johnsona, Pierce Brosnana, Aldisa Hodge czy Josepha Gatta.