Profesor X na kultowym wózku inwalidzkim z animacji z lat 90 w Doctor Strange 2 In the Multiverse of Madness

Nowy spot reklamowy Doctor Strange 2 pokazuje Profesora X z grupy Illuminati, który siedzi na kultowym wózku inwalidzkim z animacji z lat 90tych.

Profesor X w Doctor Strange 2 będzie jeździł na wózku z serialu animowanego

Już w przyszłym tygodniu do kin trafi Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness, w którym Stephen Strange przy współpracy z Wandą Maximoff rozpocznie podróż po tytułowym multiwersum. Okazuje się, że po potwierdzeniu udziału Patricka Stewarta w projekcie oraz potwierdzeniu udziału grupy Illuminati do sieci trafił spot reklamowy, w którym widzimy Profesora X na wózku inwalidzkim, który jest dokładnie taki sam jak na animacji z lat 90tych.

Twórcy kinowego uniwersum Marvela przykładają uwagę do detali i jest to najlepszy przykład w jaki sposób można zrobić ukłon w stronę komiksowych i serialowych pierwowzorów. Być może wariant tego profesora będzie związany z animacją X-men 97′, która od jakiegoś czasu jest w produkcji. Poniżej zaś stopklatka wózka Charlesa Xawiera i spot reklamowy, w którym się pojawił.

Wózek Profesora Charlesa Xaviera pojawił się w spocie reklamowym, w którym Doctor Strange zakuty przez roboty Ultrona stają przed obliczem Illuminati, grupy powołanej przez najpotężniejszych bohaterów w ich własnym uniwersum.

Premiera Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness już w przyszłym tygodniu, w piątek 6 maja.