The Batman 2022 soundtrack z motywem piosenki Nirvany

Premiera filmu The Batman z 2022 roku ujawnia soundtrack z motywem głównym opartym o piosenkę Nirvany.

the batman 2022 soundtrack

W zeszłym tygodniu odbyła się premiera długo wyczekiwanego filmu The Batman, który na nowo przestawił historię Bruce’a Wayne’a, mrocznego mściciela miasta Gotham. Film wyreżyserowany przez Matta Reeves’a prezentuje zupełnie nowe podejście do historii Batmana, skupiając się na bardzo mrocznym klimacie, łącząc go z wątkiem kryminalnym i detektywistycznym. Duża rolę w produkcji odgrywa ścieżka dźwiękowa. The Batman 2022 soundtrack został stworzony z motywem głównym muzyki Nirvany, a konkretniej piosenki Something in the way.

Oczywiście poza motywem głównym jest niemal 2-godzinna produkcja autorstwa Michael Giacchino, w której możemy wsłuchać się w motywy zarówno mroczne jak i posiadające w sobie nutę nadziei. Całościowo ścieżka dźwiękowa odgrywa bardzo ważną rolę w filmie, chociaż w niektórych momentach jest jej zbyt dużo. Dla tych, którzy chcieliby zagłębić się w dźwięki nowego The Batman zapraszam do odsłuchania jej na Youtube.

Historia przedstawiona w filmie The Batman pokazuje pierwsze dwa lata działalności Bruce’a Wayne’a jako nocny mściciel. Spadkobierca fortuny ma w sobie ogromne pokłady gniewu, które stara się rozładować polując na przestępców w trakcie nocnego polowania w zepsutym przestępstwami Gotham.

Film The Batman od 4 marca jest już w polskich kinach.