W Chinach wycięto sceny z homoseksualnym wątkiem w filmu Fantastyczne Zwierzęta 3: Tajemnice Dumbledore’a

Chińska cenzura dopadła również Fantastyczne Zwierzęta 3: Tajemnice Dumbledore'a. Z filmu wycięto sceny z homoseksualnym wątkiem.

wątek homoseksualny usunięty z fantastyczne zwierzeta 3 w Chinach

Chińskiej cenzurze nie umknął wątek homoseksualny w filmie Fantastyczne Zwierzęta 3: Tajemnice Dumbledore’a. Warner Bros. aby móc wyświetlać film w kraju środka, zmuszony został do usunięcia wszystkich scen zawierających wątek miłosny Albusa Dumbledore’a i Gellerta Grindelwalda. Informacje te opublikował jako pierwszy serwis Variety.

Tajemnicze Zwierzęta 3 poruszają wątek młodzieńczych lat Albusa Dumbledore’a, który to zawiązał pakt krwi ze swoją ówczesną miłością, Gellertem Grindelwaldem. To właśnie owy pakt krwi nie pozwolił walczyć obu najpotężniejszym czarodziejom na świecie przeciwko sobie, przez co trzeba było wykorzystać wszystkie możliwości jakie miał przed sobą profesor Hogwartu. Tu jak dobrze już wiecie po obejrzeniu oficjalnych zwiastunów Fantastycznych Zwierząt 3 zobaczymy ponownie Newta Scamandera oraz Jacoba Kowalskiego, który otrzyma własną różdżkę.

O ile sam wątek homoseksualny to kwestia gustu i społecznych norm prawnych, o tyle Warner Bros. wcale się nie napracował nad zmianami w scenariuszu. Okazuje się, że z filmu wycięto raptem 6 sekund z rozmowy między dwoma czarodziejami. Jedną wypowiada Albus w kierunku Gellerta, że „był w nim zakochany”, natomiast drugą wyciętą sceną jest „tego lata Gellert i ja zakochaliśmy się w sobie”.

Fantastyczne Zwierzęta 3: Tajemnice Dumbledore’a są już w polskich kinach od 7 kwietnia. W gwiazdorskiej obsadzie są: Jude Law (Albus Dumbledore), Mads Mikkelsen (Gellert Grindelwald), Eddie Redmayne (Newt Scamander), Ezra Miller (Credence Aureliusz Dumbledore). Film powstał na podstawie scenariusza autorki wszystkich książek w magicznym świecie Harrego Pottera J.K. Rowling.

Źródło: Variety