Zwiastun Obi-Wan Kenobi ze świata Gwiezdne Wojny trafił do sieci! Premiera w maju

Disney+ opublikował zwiastun do nadchodzącego serialu w świecie Gwiezdnych Wojen, Obi-Wan Kenobi, który od 25 maja będzie dostępny na platformie streamingowej.

teaser trailer obi-wan kenobi w sieci

Uniwersum Gwiezdnych Wojen rozbudowuje się o kolejną produkcję. Jest to kolejny aktorski serial, w którym ponownie w roli Obi-Wana Kenobi zobaczymy Evana McGregora, który grał tą rolę w sadze o życiu Anakina Skywalkera. Po premierach Mandaloriana i The Book of Boba Fett nadszedł czas na Obi-Wan Kenobi, który opowie przygody tytułowego Jedi. Premiera serialu nastąpi 25 maja.

Historia zaczyna się 10 lat po dramatycznych wydarzeniach z „Gwiezdnych wojen: Zemsta Sithów”, w których Obi-Wan Kenobi poniósł największą porażkę – na skutek manipulacji Palpatine jego uczeń i najlepszy przyjaciel, Anakin Skywalker przeszedł na ciemną stronę mocy, by ostatecznie zostać Darth Vaderem na usługach Sithów.

W serialu poza Evanem McGregorem zobaczymy również Haydena Christensena, który ponownie wcieli się w rolę Lorda Vadera. Do obsady dołączyli Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie.

„Obi-Wan Kenobi” wyreżyserowała Deborah Chow, a producentami wykonawczymi są Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan, Deborah Chow, Ewan McGregor i Joby Harold.

Premiera serialu Obi-Wan Kenobi 26 maja.