Activision Blizzard blokuje sprzedaż w Rosji i dziękuje Polsce za pomoc Ukrainie

Activision Blizzard wystosowało oficjalną notkę w związku z wojną w Ukrainie. Dziękują Polsce za pomoc i jednocześnie blokują całkowicie sprzedaż swoich produktów w Rosji.

Activision Blizzard blokuje sprzedaż w Rosji

Activision Blizzard ustosunkowało się w końcu do tragicznej sytuacji na Ukrainie. W dniu 24 lutego rozpoczęła się wojna między Rosją, a Ukrainą, w której to ten pierwszy kraj najechał sąsiadujący naród pod fałszywym pretekstem. Activision Blizzard postanowiło okazać swoją solidarność z Ukrainą blokując całkowicie sprzedaż w Rosji jak również dziękując oficjalnie Polsce za wsparcie udzielone uchodźcom z Ukrainy.

W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami ogromnego wsparcia dla Ukraińców. Wiele organizacji czy globalnych firm w ramach pomocy wysyłały nie tylko pieniądze ale również własny sprzęt czy produkty by wspomóc tak walczącym jak i uciekającym kobietom z dziećmi.

Tylko w ciągu ostatnich dni firmy takie jak Coca-Cola, Disney, Warner Bros, Sony Pictures, czy EA Games wprowadziły indywidualne sankcje przeciwko Rosji wstrzymując tam sprzedaż, premiery czy usuwając reprezentację Rosji i drużyny klubowe z gier. Warto również dodać blokadach działania kart Mastercard czy Visa, blokadzie dostaw auto od Audi, MBW, Chevrolet, Porshe czy również wstrzymaniu dostaw procesorów czy kart graficznych od firm AMD i Intel.

Do firm tych dołącza w końcu Activision Blizzard, które postanowiło zablokować całkowicie sprzedaż swoich gier na rynku rosyjskim. Wśród tych najchętniej grywanych są Diablo 2 Resurrected, Overwatch, Call of Duty, czy World of Warcraft.

Dziś ogłaszamy, że Activision Blizzard zawiesza sprzedaż naszych gier w Rosji na czas trwania tego konfliktu. Będziemy nadal szukać sposobów na wsparcie narodu ukraińskiego. Pragnę zapewnić, że bezpieczeństwo naszych pracowników jest najwyższym priorytetem naszego zespołu kierowniczego. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc pracownikom i ich rodzinom, których bezpośrednio dotyczy ta tragedia. Jeśli Ty lub Twój kolega potrzebujecie wsparcia, nie wahaj się skontaktować się ze swoim przełożonym lub lokalnymi kierownikami HR. Przypominam również, że nasz Program Pomocy Pracownikom jest dostępny dla tych, którzy potrzebują wsparcia emocjonalnego w tym trudnym czasie.

Daniel Alegre, COO

Activision Blizzard w swoim komunikacie odniósł się również bezpośrednio do Polski, której dziękuje za okazane wsparcie.

Chciałbym również pochwalić ogromny wkład naszych kolegów w Polsce, którzy poświęcili swój czas na pomoc ukraińskim uchodźcom i innym potrzebującym. Nieustannie współpracujemy z nimi, aby znaleźć sposoby dalszego wspierania tych wysiłków. Jesteśmy po stronie narodu ukraińskiego i będziemy informować o wszelkich nowych działaniach, które podejmujemy w miarę postępu kryzysu.

Coraz więcej firm dołącza się do blokowania swoich usług. Codziennie dochodzą kolejne, ale czy to wystarczy w związku z niewystarczającą pomocą wojskową?

Źródło: ActivisionBlizzard.com