Activision Blizzard otwiera studio w Polsce!

Gorący news z samego rana. Activision Blizzard poinformował, że otwiera studio w Polsce!

Activision Blizzard otwiera studio w Polsce

Wczorajszego późnego wieczora odbyło się podsumowanie finansowe Activision Blizzard pierwszego kwartału 2021. Odbywająca się regularnie konferencja dla inwestorów ma za zadanie zaprezentować aktualne wyniki finansowe oraz plany studia na najbliższe miesiące i lata. Wyniki finansowe wszystkich spółek poszły do góry, jednak sam Blizzard ma dosyć niskie wskaźniki wzrostów utrzymujące się na poziomie 7% rok do roku podczas gdy wyniki holdingu wzrosły ok 36%. Mimo wszystko, spółka poinformowała, że rezultat finansowy jest znacznie wyższy niż estymowany.

Co jednak ciekawe, poinformowano, że Activision Blizzard planuje otworzyć lub rozbudować studia w Polsce, Chinach, Australii i Kanadzie celując w zatrudnienie ponad 2000 nowych deweloperów w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak wszyscy wiemy, Blizzard zatrudniając polskich deweloperów ściągał ich do tej pory do studia w Irvine w Kaliforni. Najwyraźniej czasy covidowe pozwoliły przeorganizować firmę w taki sposób, aby ograniczyć koszty związane z utrzymaniem deweloperów w Stanach Zjednoczonych i zatrudniać ich w innych regionach. Wiemy zaś, że Activision posiada mały oddział deweloperski firmy Infinity Ward znajdujący się w Krakowie. Czy ten oddział będzie rozwijany czy może utworzone zostanie nowe studio? Tego przekonamy się zapewne w najbliższych miesiącach.

Planujemy agresywną strategię zatrudnienia do naszych nowych studiów i dużą ekspansję w Polsce, Chinach, Australii i Kanadzie.

Bobby Kotick, Activision Blizzard CEO

Activision Blizzard planuje bardzo mocny rozwój swoich IP na rynek gier mobilnych. Zatrudnienie nowych pracowników ma być związane w dużej mierze właśnie z tą platformą. Na ten moment nie ma jednak ogłoszeń o pracę w Polsce na oficjalnej stronie holdingu. Te pojawią się najpewniej w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Investor.activision.com