Age of Empires mobile odnosi sukces w Chinach jako Return to Empire!

Dopiero co wydana w Chinach nowa gra Return to Empire, która jest mobilnym Age of Empires znalazła się z miejsca w topce najchętniej grywanych produkcji w kraju środka.

Age of Empires mobile jako Return to Empire w Chinach

Age of Empires mobile to projekt Microsoftu, Tencentu i TiMi, który 2 dni temu miał premierę w Chinach jako Return to Empire. Produkcja, która bazuje na fundamentach swoich PCtowych wersji z miejsca stała się hitem plasując się na 1 miejscu na liście pobrań w Apple App Store na iOS i 10 najbardziej kasową produkcją na tym rynku.

Rynek mobilny w Chinach czy ogólnie w krajach azjatyckich jest bardzo dochodowym przedsięwzięciem. Nic dziwnego, że zachodni deweloperzy postanowili w ostatnich latach spróbować swoich sił w produkcji mobilnych wersji gier takich jak Call of Duty, Fortnite, PUBG czy nadchodzące w najbliższych miesiącach Diablo Immortal.

15 minut rozgrywki Return to Empire (Age of Empires mobile)

Jak wygląda mobilny AoE możecie zobaczyć na poniższym gameplayu prezentującym pierwsze 15 minut rozgrywki.

Czy RoE będzie w stanie zdobyć szturmem chiński rynek i utrzymać się w czołówce na dłużej? Tego przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni. Pozostaje jednak pytanie czy produkcja pojawi się w pozostałych częściach świata, czy jest to może tylko jedna z kolejnych gier pay-to-win, która wymaga dużych inwestycji pieniężnych, aby móc swobodnie rywalizować z innymi graczami.

Gry ekonomiczne i strategiczne są całkiem popularne na całym świecie. Wystarczy spojrzeć tylko na rynek polski, na którym w czołówce najchętniej opłacanych gier znajduje się State of Survival, typowa gra pay-to-win z elementami ekonomii, strategii i RPG.

Źródło: Twitter