Alfa testy SpellCraft nowej gry taktycznej strategii od deweloperów Diablo, Warcraft i Starcraft!

Weterani odpowiedzialni za powstanie takich marek jak Diablo, Warcraft i Starcraft stworzyli nową grę, Spellcraft, której alfa testy startują już na początku maja.

alfa Spellcraft startuje 12 maja

SpellCraft to nowa strategiczna gra taktyczna stworzona przez byłych weteranów branży, którzy odpowiedzialni byli za stworzenie gier Diablo, Starcraft, Warcraft, Magic:Arena i Guild Wars. Właśnie ujawniono pierwszy zwiastun i informacje czym właściwie jest ta gra. Co jednak jeszcze ważniejsze, już niedługo, bo na początku maja startują alfa testy produkcji.

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie playspellcraft.com SpellCraft to nowy rodzaj gry multiplayer, w której gracze kolekcjonują i zarządzają bohaterami posiadającymi potężne umiejętności na zasadach strategii taktycznej. Produkcja wymaga zarówno strategicznego myślenia jak i szybkości w podejmowaniu decyzji by osiągnąć zwycięstwo. Gra ma oferować zupełnie nowe spojrzenie na mechanikę taktycznych gier strategicznych.

Zwiastun SpellCraft

Alfa testy SpellCraft planowane są na 3 maja 2022 roku, co oznacza, że pierwsi gracze otrzymają dostęp już na koniec majówki.

Premiera gry nie została jednak jeszcze potwierdzona, chociaż na stronie produkcji widnieje data „Early 2022”.