Amouranth kupiła akcje Activision Blizzard za niemal 2 mln dolarów

Amouranth, "influencerka" i była streamerka Twitcha sprzedająca swoje nagie zdjęcia na Onlyfans i bąki w słoiku kupiła akcje Activision Blizzard za niemal 2 miliony dolarów.

amouranath kupiła akcje Activision Blizzard

Akcje Activision Blizzard do momentu ujawnienia planów sprzedaży do Microsoftu traciły regularnie na wartości, a w ciągu ostatniego roku spadły do poziomu 57 dolarów. Informacja o fuzji pozwoliła na natychmiastowy skok do poziomu 80 dolarów. Jak informuje sama zainteresowana, Amouranth, poinformowała o zakupie 24 000 akcji firmy za niemal 2 miliony dolarów.

Amouranath poza sprzedażą własnych bąków i swoich nagich zdjęć na Onlyfans prowadzi plany inwestycyjne w wielu branżach. Jest właścicielką sklepu sprzedającego gadżety do basenów, stacji paliw, a teraz właścicielką 24 tysięcy akcji Activision Blizzard.

Decyzja o zakupie akcji nie miała związku ze spadającą wartością firmy przez wzgląd na kolejne zarzuty o złe traktowanie kobiet i molestowanie w firmie, a realna decyzja o fuzji ze spółką córką Microsoftu, po której to akcje znowu skoczą do góry. Jak twierdzi liczy na 20% wzrost co przy wartości zakupu 1 903 920 dolarów dałoby jej niespełna 400 000 dolarów zysku. To nie mała kwota oczywiście jeśli akcje Activision Blizzard poszybują do góry.

Przed majowym podsumowaniem kwartalnym spółki, firma najpewniej ogłosi coś dużego (poza startem beta testów PvP w Overwatch 2). Dlaczego? W podsumowaniu finansowym będzie musiała ogłosić niższe niż zakładane dywidendy dla akcjonariuszy, co z pewnością przyczyni się do spadku wartości na giełdzie, ponieważ wiele osób postanowi po prostu sprzedać akcje.

Amouranth zasłynęła jako cosplayerka i późniejsza pierwsza basenowa streamerka. Jej kariera bardzo szybko się rozwinęła i nawet bany na popularnych platformach streamingowych nie powstrzymały zalewu pieniędzy płynących do niej od fanów.

Źródło: Gamerant