Blizzard Entertainment z ogłoszeniem na Summer Game Fest 21′?

Jakiś czas temu pojawił się trailer zapowiadający wydarzenie SGF 2021, w którym obecne są migawki z gier Blizzarda.

Summer Game Fest jest to cyfrowe wydarzenie w formie Expo transmitowanego za darmo przez internet. W tym roku wydarzenie ma odbyć się 10 czerwca. Stawić ma się na nim 35 firm z branży gier na poziomie AAA z prezentacjami swoich produktów. Na wydarzeniu można spodziewać się prezentacji, wywiadów, koncertów a nawet wersji demo różnych gier.

W tym roku partnerem jest również Amazon z usługą PRIME GAMING, która może wiązać się ze specjalnymi nagrodami za oglądanie streamów na platformie Twitch.

Wśród potwierdzonych uczestników i partnerów jest zarówno Activision jak i Blizzard Entartainment. Nie ma niestety informacji odnośnie czego możemy się spodziewać po ich obecności, ale tak jak zauważył jakiś czas temu BRS na migawkach widzimy bohaterów Overwatch dwukrotnie (Winston i Łaska).

Oprócz widocznych na teaserze bohaterów Overwatch dataminerzy odnaleźli w plikach PTR 9.0.5 World of Warcraft dwa nowe zaszyfrowane wierzchowce (mounty) oznaczone jako „elementy promocyjne”. Czas i forma umiejscowienia plików w grze uprawdopodabnia jakieś ogłoszenia dla World of Warcraft.

Być może Blizzard zaprezentuje nam coś związanego z Overwatch 2, oraz w końcu zapowiedzą jeden z jak to określił Allen Adham „wielu projektów mobilnych” z departamentu inkubacji, które (jak wiemy z przecieków) mają być związane ze światem Warcrafta.