Blizzard pracuje nad kolejną grą. To RPG!

Blizzard nie zatrzymuje tempa. Po ogłoszeniu gry survivalowej wiemy, że firma pracuje nad kolejną produkcją, tym razem grą RPG.

nowa gra RPG Blizzard Entertainment

W ostatnich miesiącach jest dosyć głośno o Blizzardzie. Nie tylko przez wzgląd na skandale w związku z molestowaniem czy nierównym traktowaniem kobiet, ale również przez fakt podpisania wstępnej umowy sprzedaży spółki, której nowym właścicielem ma zostać Microsoft. Dodatkowo dochodzi informacja o zakupie za niemal miliard dolarów akcji spółki przez jednego z najsłynniejszych inwestorów na świecie, Warrena Buffeta. Sam Blizzard Entertainment zapowiedział również nową grę survivalową, jednakże w trakcie prac jest również kolejna produkcja, tym razem RPG.

Nie da się ukryć, że w Blizzardzie ostatnimi czasy dzieje się dosyć sporo dobrego jak i złego. Nas jednak w głównej mierze interesują informacje o aktualizacjach ich produkcji jak i nowych zapowiedziach. W związku z tym ostatnim, na stronie z ofertami pracy w Blizzardzie pojawiły się nowe ogłoszenia w związku z pracą w zespole odpowiedzialnym za kolejny nieogłoszony projekt. Tym projektem ma być produkcja RPG osadzona w świecie istniejącego IP Blizzarda!

Nowe ogłoszenie o pracę dotyczy stanowiska Lead Content Designera. Jest to pozycja, na której zatrudniona osoba jest odpowiedzialna za tworzenie wątków fabularnych w nowej grze, kierowanie zespołem oraz wdrażanie contentu w grze. Co ciekawe w wymogach dotyczących wiedzy i umiejętności znajduje się:

Experience creating and running pen and paper RPG campaigns, and/or live-action RPGs.

Dodatkowo w sekcji kluczowych atrybutów osoby znajduje się zamiłowanie do gier RPG (planszowych jak i komputerowych). Daje to dosyć spore możliwości jakiego rodzaju mogłaby to być gra RPG, chociaż najbliższa wydaje mi się być rozgrywka w stylu Baldur’s Gate, Dragon Age czy Wiedźmin.

Jest to już kolejna produkcja nad którą aktualnie pracuje Blizzard. Wiemy już, że trwają prace nad Overwatch 2, Diablo IV, Diablo Immortal czy Overwatch mobile i Warcraft mobile.