Blizzard wycofuje swoje gry z Chin!

Dzisiejszego wczesnego poranka Activision Blizzard poinformowało, że wycofuje większość swoich gier z Chin.

blizzard wycofuje się z chin

Koniec podboju Chin. Blizzard poinformował w oficjalnym komunikacie o zakończeniu współpracy z firmą NetEase, czego efektem jest wyłączenie usług gier takich jak World of Warcraft, Hearthstone, Warcraft III Reforged, Overwatch 2, Diablo III, gry Starcraft oraz Heroes of the Storm. Aktualna umowa kończy się 23 stycznia i nie została przedłużona przez strony.

W oficjalnym komunikacie Blizzarda czytamy, że firma współpracowała z NetEase od 2008 roku, która odpowiadała za publikację gier dewelopera w kraju środka. Firmy nie doszły do porozumienia w kwestiach finansowych i operacyjnych przez co działalność Blizzarda w tym kraju zostanie bardzo mocno ograniczona.

Blizzard wstrzymuje sprzedaż gier w Chinach

W trakcie kilku najbliższych dni wstrzymana zostanie całkowicie sprzedaż gier w Chinach. Gracze nie będą mogli już nabyć żadnych gier, ani dokonać mikrotransakcji skórek, mountów czy pakietów kart.

Nie zatrzymano jednak premier World of Warcraft Dragonflight, Hearthstone: March of the Lich King czy premiery 2 sezonu Overwatch 2. Zakupy dwóch pierwszych produkcji gracze mogą cały czas dokonywać, jak również kupować wirtualną walutę Overwatch. Ale zdaje się, że po tej decyzji gracze z Chin raczej się wstrzymają…

Diablo Immortal będzie działać w Chinach

Jedyną produkcją, która w dalszym ciągu będzie funkcjonowała na rynku chińskim jest Diablo Immortal. To jedyna gra, której umowa nie dotyczy. Jest też wyjątkiem bo to nie Blizzard jest deweloperem gry a właśnie NetEase, o czym dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu od youtubera jtallisbusiness.

Najpewniej to właśnie zakup firmy przez Microsoft mógł mieć największy wpływ na decyzję o braku udzielenia licencji.