Blizzard zamyka biura w Europie

Wczorajszego dnia Bloomberg podał publicznie informację o zamknięciu kilku europejskich biur Blizzarda w Europie.

blizzard zamyka europejskie oddziały

Blizzard zamyka biura w Europie. Francuskie biuro, które odpowiadało za całokształt prac marketingowych, eventowych, lokalizacyjnych oraz Community ostatecznie kończy swój żywot. Jest to kolejny cios po zamknięciu oddziału esportowego Blizzarda w holenderskiej Hadze wcześniej w tym roku, gdzie pracował znany polskiej scenie Hearthstone Gnimsh.

Oddział francuski został utworzony przy okazji wykupu firmy przez francuskie Vivendi Games przed wieloma laty. Oddział ten był jednym z najważniejszych punktów na mapie świata Blizzarda. Informacje o zamknięciu potwierdziło również same Activision, które ma aktualnie znaczny wpływ na kierunek biznesowy Blizzarda.

Wszystko związane jest najprawdopodobniej z kosztami pracy i ochrony pacowników we Francji. Prawo francuskie bardzo mocno chroni miejsca pracy, przez co pracodawcy zmuszeni są do odszkodowań czy ochrony pracownika nawet do dwóch lat po zakończeniu pracy.

Aktualnie w Europie funkcjonują jeszcze oddziały w Londynie w Wielkiej Brytanii (Activision) oraz w Cork w Irlandii (obsługa klienta Acti-Blizz). Pracownicy francuscy mieli otrzymać propozycję relokacji do innych oddziałów jednak Brexit i pandemia covidowa skutecznie wstrzymały te pomysły czego efektem jest ostatecznie zamknięcie tego oddziału.

Osoba w Activision podsumowała Bloombergowi tą decyzję następującą wypowiedzią:

W ciągu ostatniego roku badaliśmy, w jaki sposób możemy najlepiej zintegrować nasze zasoby w firmie, umożliwiając nam lepsze wykorzystanie talentów, wiedzy i skali w momencie dostosowania się do potrzeb szybko rozwijającej się, wysoce konkurencyjnej i ukierunkowanej na technologie cyfrowe branży.

Jest to kolejny punkt zwrotny w historii Blizzarda. Odejście założycieli czy zamykanie europejskich biur pokazuje jak bardzo Blizzard jest już zależny od Activision.