Blizzcon 2021 w listopadzie odwołany!

Drugi rok z rzędu Blizzcon został odwołany z powodu pandemii COVID19. Blizzard jednak zapowiedział powtórkę wydarzenia BlizzcOnline!

W najnowszym wpisie na oficjalnej stronie Blizzcon firma informuje swoich fanów ze sporym wyprzedzeniem, o ponownym odwołaniu klasycznej formy Blizzconu. Fani liczący na wielki zlot w Anaheim znowu muszą poczekać na złagodzenie ciągle fluktującej sytuacji pandemicznej, oraz obostrzeń w Stanach Zjednoczonych i na całym na świecie.

Drodzy członkowie społeczności Blizzarda,

mam nadzieję, że jesteście bezpieczni i zdrowi. W związku ze stale zmieniającymi się wytycznymi dotyczącymi zgromadzeń w Kalifornii oraz dynamiczną sytuacją pandemiczną na świecie w całym Blizzardzie toczą się dyskusje nad tym, jak bieżący stan rzeczy przekłada się na los imprezy, za którą wszyscy bardzo tęsknimy, czyli BlizzConu. Wiemy, że niektórzy z was zastanawiają się nad planami związanymi z potencjalnym przemierzeniem oceanu w celu spotkania się z przyjaciółmi i członkami społeczności Blizzarda w Kalifornii. Chcieliśmy zatem dać wam znać z wyprzedzeniem, że podjęliśmy decyzję, by nie organizować w tym roku naszego konwentu.

Blizzard nie chcąc ryzykować zdrowiem swoich fanów, deweloperów, pracowników i obawiając się wielkich strat finansowych (w przypadku odwołania wydarzenia w ostatniej chwili) podjął odważną decyzję na długo przed konwentem.

W obliczu zmieniających się zasad i ograniczeń w podróżach międzystanowych i międzynarodowych Blizzard nie będzie chciał podejmować się uruchomienia ogromnej machiny organizacyjnej, sprzedaży biletów i późniejszego ewentualnego zwrotów środków. Tym bardziej, że wielu fanów musiało by podejmować skomplikowane prywatne przedsięwzięcia w celu kupna biletów, rezerwacji hoteli czy prowiantu na taką podróż.

Zapowiedziano natomiast na początek przyszłego roku (a więc w 2022) globalne wydarzenie online, oraz zebrania w niewielkich grupach z prasą. Więcej detali zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.