Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie miało kontrowersyjną funkcję z Overwatch 2

Najnowsza odsłona Call of Duty będzie wymagała podpięcia telefonu do konta, żeby móc grać.

Wydanie Overwatch 2 przez Activision Blizzard zostało utrudnione przez kilka problemów, w tym kontrowersyjny wymóg, który zmusza graczy do zarejestrowania numeru telefonu. Wymóg ten sfrustrował wielu graczy, ponieważ według polityki firmy telefony na kartę nie kwalifikują się jako możliwe do aktywacji na koncie. Po protestach Activision Blizzard cofnęło ten wymóg dla istniejących graczy, jednakże wygląda na to, że tak funkcja będzie standardem dla nowych gier wydawcy zaczynając od nowej odsłony Call of Duty: Modern Warfare 2.

Uzasadnieniem tego wymogu według Acticision ma być fakt, że może to pomóc wydawcy ograniczyć oszustwa. Ponieważ numer telefonu można zarejestrować tylko raz, utrudnia to obejście tego ograniczenia przez założenie nowego konta. Niestety ruch ten działa także jako dodatkowy pay-wall, ponieważ rejestracja telefonu działa tylko wtedy, gdy będą to telefony na abonament, wykluczając tym samym operatorów wirtualnych, czy usługi pre-paid od operatorów stacjonarnych.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ukaże się 28 października na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC.