Cenega, Muve.pl i QLOC kupione przez Tencent!

Gigant technologiczny z Chin kupił spółkę 1C Entertainment, w skład której wchodzą Cenega, Muve.pl i QLOC.

Tencent kupuje 1C Entertainment, właściciela Cenega i Muve.pl

Tencent to jeden z największych firm gamingowych na świecie. Jest właścicielem Riot Games, Epic Games, Miniclip czy Grinding Gear Games. Ma udziały mniejszościowe w wielu spółkach, wśród których można wymienić chociażby Activision Blizzard. Ostatnio robi jednak coraz więcej zakupów w polskich spółkach deweloperskich. Nie tak dawno nabył udziały w Bloober Team i Exit Plan Games, natomiast dziś poinformowano o sfinalizowaniu zakupu 1C Enteretainment, które jest właścicielem takich firm jak Cenega, Muve.pl i QLOC.

Jak poinformowano w oficjalnej notce prasowej, Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment napisał, że spółka jest bardzo podekscytowana przejęciem i obraniem nowego kierunku w branży gier komputerowych. Co jednak ciekawsze, większość spółek posiadających w nazwie 1C dokona całkowitego rebrandingu. Jak będzie jednak z Cenegą i Muve.pl? Te najpewniej pozostaną przy swoich nazwach, szczególnie, że są dobrze znane polskim graczom i mają już niemałe zaufanie do dystrybutora i sklepu internetowego.

O przejęciu poinformowano na oficjalnym twitterze 1C Entertainment.

Finalizacja umowy została dokonana na podstawie umowy z końca listopada 2021 roku. Już wtedy informowano o tym, że Tencent jest zainteresowany zakupem spółki. Co interesujące, Tencent odkupuje wszystkie udziały od rosyjskiego właściciela.