Czy progres z beta testów Diablo 2 Resurrected przejdzie do pełnej wersji gry?

Dosyć często zadawane pytanie w społeczności. Czy progres z beta testów Diablo 2 Resurrected przejdzie do pełnej wersji gry?

diablo 2 resurrected bez progressu z bety na premierę gry

Już jutro o godzinie 19:00 zakończą się otwarte beta testy Diablo 2 Resurrected. W związku z tym pojawia się sporo pytań dotyczących progresu postaci do pełnej wersji gry. Postanowiłem odpowiedzieć na to pytanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Progres z beta testów Diablo 2 Resurrected nie będzie dostępny w pełnej wersji gry

Beta testy mają na celu sprawdzenie wydajności serwerów, zgłoszeniu błędów jakie napotkają gracze w trakcie rozgrywki, aby deweloperzy mogli je poprawić jeszcze przed premierą gry czy sprawdzeniu czy gra spełni oczekiwania graczy przed jej zakupem. Dotychczas Diablo 2 Resurrected doczekało się 3 faz testów, alfa testu w kwietniu oraz dwóch faz beta testów, jednej zamkniętej i jednej otwartej, która trwa aktualnie.

Wielu fanów zastanawia się czy progres z beta testów przejdzie do pełnej gry. W przypadku wielu deweloperów decyzja jest jasna. Przeniesienie progresu do pełnej wersji gry spowoduje nierówne traktowanie graczy, dające niektórym przewagę już na starcie. Dlatego też w przypadku Diablo 2 Resurrected progres z beta testów nie zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry.

Wiele osób może tego nie zrozumieć, ale tak działają właśnie beta testy. Deweloperzy w zamkniętych fazach kiedyś dobierali graczy, którzy aktywnie wspomagali proces testów gry. Teraz stety lub niestety odbywa się to losowo. W przypadku otwartych testów zawsze bierze się pod uwagę chęć sprawdzenia wytrzymałości serwerów oraz znalezienia większej liczby bugów. Stąd też uważam, że bardzo dobrą decyzją jest tzw. wipe czyli po prostu czyszczenie kont z utworzonych postaci i progresu przed premierą gry.

Diablo 2 Resurrected ma premierę 23 września 2021 roku. Gra sprzedawana będzie wyłącznie w wersji cyfrowej pomijając całkowicie sprzedaż wersji pudełkowych.