Diablo 2 Curse of Tristram anulowane

Jeden z ciekawszych projektów remake Diablo 2 o tytule Curse of Tristram został anulowany. Nie doczekamy się kolejnych aktów...

remake diablo 2 curse of tristram anulowany

W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami kilku remasterów i remake Diablo 2. Fani na całym świecie starali się usprawnić rozgrywkę w klasycznym Diablo 2 i nadać mu powiewu świeżości. Aktualnie gracze mogą próbować swoich sił w Median XL czy Project Diablo 2. Inni, którzy oczekują zmian graficznych w remake w produkcji Grim Dawn czy chociażby wspomniany w tytule Curse of Tristram postawionym na silniku Starcraft 2.

Niestety, jak dowiadujemy się z oficjalnych wypowiedzi, twórcy postanowili zrezygnować z dalszych prac nad modem. Mimo, że aktualnie gracze mają do dyspozycji cały I akt, w którym mogą stoczyć batalię z Andariel, nie doczekają się podróży przez pustynie Aranoch czy dżungle Kedżystanu.

Oficjalne przyczyny anulowania projektu są dwie. Pierwsza, techniczna, z której wynika, że silnik gry nie jest aż tak dobrze zoptymalizowany aby dla jednego moda można było stworzyć całą kampanię Diablo 2. Im więcej pracy wkładano w kod gry, tym wolniejsza stawała się sama rozgrywka.

Drugą przyczyną są oczywiście plotki o potencjalnym remake Diablo 2, który miałby zostać zapowiedziany podczas tegorocznego BlizzConu. Samo Diablo otrzymało największy czas antenowy spośród wszystkich tytułów dewelopera. I mimo nowych informacji o Diablo Immortal czy Diablo 4, gracze chętnie usłyszą o projekcie remake gry, który umiliłby czas do momentu premiery najnowszej odsłony gry.

Pokładałem duże nadzieje w tym projekcie ponieważ bardzo spodobała mi się wizualizacja tego remake. Curse of Tristram będzie dostępny w dalszym ciągu do pobrania natomiast nie ma co liczyć na kontynuowanie prac nad nim. R.I.P.