Diablo 2 Resurrected Ladder na PTR w przyszłym tygodniu!

Blizzard kilka godzin temu potwierdził, że ladder w Diablo 2 Resurrected na PTR pojawi się w przyszłym tygodniu!

diablo 2 resurrected ladder w przyszłym tygodniu

Diablo 2 Resurrected Ladder to po prostu gry rankingowe, które mają zostać wprowadzone do gry po premierze patcha 2.4. Na oficjalnym forum Blizzarda pojawił się wpis od PezRadara, Community Lead Diablo, w którym informuje o potencjalnych terminach. Dobrą wiadomością jest fakt, że gry rankingowe pojawią się w Diablo 2 Resurrected już w przyszłym tygodniu na serwerach testowych PTR. Złą natomiast jest fakt, że testy te potrwają przynajmniej 2 tygodnie, a po nich jak wynika z jego wypowiedzi trzeba będzie poczekać kolejne kilka tygodni na podsumowanie wszystkich zmian i feedbacku graczy aby wprowadzić do gry kolejną iterację na premierę patcha 2.4. I druga zła wiadomość jest taka, że ladder nie wystartuje wraz z patchem 2.4, a dopiero tydzień lub dwa ty godnie po.

System rankingowy w Diablo 2 Resurrected podczas testów na PTR przejdzie kilka resetów. Będą one dokonywane co kilka dni aby można było przetestować resety rankingowe oraz przenoszenie przedmiotów z laddera do gry non-ladder. Przy okazji startu testów gracze otrzymają pełną instrukcję oraz listę patch notes, które wprowadzą dodatkowe modyfikacje.

To jednak nie koniec. Deweloperzy przygotowali kolejną listę zmian balansowych w grze. Niektóre zmiany są znaczące, a to oznacza, że lista zaprezentowana kilka tygodni temu była tylko początkiem.

Harmonogram Diablo 2 Resurrected Ladder

To co jednak najważniejsze to terminy. PezRadar zaznaczył następujący harmonogram testów:

  • 28.02-04.03 – start laddera na PTR
  • 11-18.03 – 2-3 tygodnie testów – tu akurat standardowa procedura, o której PezRadar nie wspomniał.
  • 21.03-01.04 lub nawet do 15.04 lub końca kwietnia – podsumowanie PTR, PezRadar napisał o kilku tygodniach.
  • Premiera Patcha 2.4
  • Około tydzień lub dwa po premierze wprowadzony zostaje Ladder

Nawet jeśli bierzemy powyższe daty „na oko” wygląda na to, że realnie Diablo 2 Resurrected Ladder pojawi się dopiero w maju, co jest dalekie od premiery „na początku roku”.