Diablo 2 Resurrected sprzedano w liczbie 5 milionów sztuk!

Blizzard opublikował wyniki sprzedaży Diablo 2 Resurrected, którego liczba przekroczyła 5 milionów sztuk!

wyniki sprzedaży Diablo 2 Resurrected

Blizzard w oficjalnej notce prasowej poinformował, że Diablo 2 Resurrected, trzeci remaster spółki sprzedał się w liczbie 5 milionów sztuk, co w przypadku jak to powie wiele osób „odgrzewanego kotleta” jest gigantycznym sukcesem. Za remaster odpowiada studio Vicarious Visions, które jeszcze do niedawna było odrębnym studiem deweloperskim wykonującym remastery dla spółek w ramach Activision Blizzard, a które zostało już całkowicie wchłonięte przez firmę Blizzard Entertainment.

Diablo 2 Resurrected zadebiutowało we wrześniu zeszłego roku. Po początkowych dosyć długich problemach z infrastrukturą serwerową, której kod nie był dostosowany do szybkości dzisiejszego internetu i sposobu w jaki korzystają z niego użytkownicy, gracze mogą cieszyć się w końcu stabilnością, a od końcówki kwietnia również systemem rankingowym podczas regularnych rozgrywek ladderowych.

Deweloperzy nie pozostawiają jednak projektu i już od kilku dni w grze znajdują się pierwsze od ponad 20 lat (uwzględniając premię klasycznego Diablo II) zmiany balansowe wprowadzone wraz z patchem 2.4 do Diablo 2 Resurrected.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Diablo III po 2 latach sprzedaży osiągnęło wynik 15 milionów. Samo Diablo 2 przez pół roku aż 1/3 tej wartości. Jest to z całą pewnością sukces, który z czasem będzie rósł, chociaż już nie w takim tempie jak przez ostatnie 6 miesięcy.

Źródło: Windows Central