Diablo 2 z cross-progresją, ale bez cross-play. Na razie…

Weekendowa zapowiedź Diablo 2 na konsole wzbudziła zachwyt wielu graczy. Gra będzie posiadała cross-progresję jednak pozbawiona będzie funkcji cross-play.

diablo 2 bez cross play

Odświeżenie jednej z najbardziej kultowych gier hack’n slash na świecie odbiło się głośnym echem w społeczności graczy. Blizzard postanowił pójść o krok dalej i poza stworzeniem wersji PC gry, przekonwertował ją na wszystkie popularne konsole. Dzięki tej decyzji gracze będą mogli grać zarówno na platformach Xbox, Playstation jak i Nintendo Switch.

Dużym plusem jest cross-progresja w Diablo 2 Resurrected, która pojawi się wraz z premierą gry. Oznacza to, że gracz posiadający kopię gry zarówno na PC jak i na konsole będzie mógł dowolnie przenosić progres swojej postaci między platformami. Przykładowo jeśli zarwiecie nockę na PC i następnego dnia będziecie chcieli w podróży kontynuować wystarczy mieć dodatkową kopię gry np. na Nintendo Switch aby kontynuować rozgrywkę.

Niestety, na ten moment nie jest możliwy cross-play. Deweloperzy zaznaczyli, że funkcji tej nie będzie podczas premiery gry. Nie oznacza to jednak, że temat jest całkowicie zamknięty. Rod Fergusson w wywiadzie dla Eurogamera poinformował, że przyglądali się tematowi cross-play w Diablo 2 Resurrected i dalej będą to robić. Niestety nie jest wiadome czy w ogóle mechanika ta zostanie wdrożona, a jeśli tak, to kiedy.

Premiera gry ma nastąpić maksymalnie do 31 grudnia 2021 roku.