Diablo Clone będzie wydarzeniem globalnym w Diablo 2 Resurrected!

Koniec z szukaniem gry po IP! Diablo Clone będzie wydarzeniem globalnym w patchu 2.4 Diablo 2 Resurrected!

zmiany w wydarzeniu Diablo Clone w Diablo 2 Resurrected

Diablo Clone to jedna z mechanik endgame’owych w Diablo 2 Resurrected. Jest o tyle istotnym trybem, ponieważ za pokonanie jeszcze silniejszego Pana Grozy można zdobyć unikatowy talizman Annihilus. Blizzard poinformował, że mechanika ta doczeka się zmian, dzięki czemu Diablo Clone nie będzie ograniczony do IP serwera, na którym sprzedano SoJe!

Na czym polega Diablo Clone?

Diablo Clone, a właściwie World Event polega walce z potężnym klonem Diablo, który ma znacznie wyższe wskaźniki ataku, obrony czy odporności na żywioły. Aby w ogóle doprowadzić do walki z Panem Grozy gracze muszą zdobyć pierścień zwany Kamieniem Jordana, słynnym SoJem. W zależności czy gramy w trybie single player czy multiplayer liczba zdobytych kamieni jest zróżnicowana. Tryb single wymaga sprzedaży tylko jednego kamienia podczas gdy tryb multi minimum 70, a nawet do 120. Kamień najłatwiej zdobyć wśród bossów, którzy mają najwyższy współczynnik dropu unikatowytch pierścieni. A ten dotyczący stricte SoJa jest najwyższy u Andariel na Koszmarze.

Po sprzedaniu kamieni Diablo Clone pojawi się w miejscu, gdzie powinien znajdować się pierwszy superunikalny przeciwnik. Gracz może zatem wybrać miejsce, w którym stoczy batalię z demonem. Do tej pory było jednak jedno ograniczenie. Diablo Clone spawnował się na serwerze, na którym sprzedawano SoJe. Jak jednak informuje Pezradar, Community Lead w Blizzard Entertainment, wydarzenie to będzie już wydarzeniem globalnym, a nie ograniczonym do IP serwera, na którym sprzedano SoJ.

To jest tylko dlatego, że nie zamieściliśmy tego na PTR, ale zmiany wydarzenia Uber Diablo pojawią się w 2.4 (numer patcha, przyp. red). Zmiany, które nadchodzą zrobią z niego globalne wydarzenie, aniżeli ograniczone do IP. Więcej informacji podamy wkrótce.

Jest to całkiem spora zmiana. Więcej graczy będzie miało szanse na zdobycie Annihilusa, ale ze szczególami funkcjonowania zmiany przyjdzie nam jeszcze poczekać do oficjalnego potwierdzenia przez Blizzarda!