Diablo II: Polski speedrunner dokonał niebywałej rzeczy

Polak jako pierwszy na świecie ukończył Diablo II w mniej niż godzinę!

Mało brakowało, a przegapilibyśmy niezwykłe dokonanie Polaka o przewrotnym nicku Ślimak. Jako pierwszy na świecie ukończył całe Diablo II na poziomie normalnym w mniej niż godzinę! Dokładnie zajęło mu to 59 minut i 29 sekund. Do dokonania tej sztuki wykorzystał czarodziejkę, którą na (bardzo) szybko budował po drodze pod błyskawice (w sumie chyba wszyscy w rekordach grają tą postacią ze względu na teleport). Czapki z głów. Przypomnijmy, że już całkiem niedługo, bo 29 czerwca, minie 20 lat od wydania tej kultowej gry. Diablo II nie ma już przed nami żadnych tajemnic, wszyscy wszystko wiedzą. Lata mijały, a magiczna bariera godziny nadal była nieosiągalna dla speedrunnerów. Aż do teraz!

Aby czas mógł liczyć się oficjalnie do rekordów, należy przestrzegać specjalnego regulaminu. W czasie gry nie można korzystać z niczyjej pomocy. Nie wolno korzystać z programów odsłaniających mapę ani żadnych innych skryptów ingerujących w grę.

Rekord pana Ślimaka dotyczy trybu zwykłego, natomiast w trybie hardcore rekord należy do Estończyka o nicku Indrek i wynosi 1 godzinę, 6 minut i 35 sekund.