Dziś mija 20 rocznica premiery gry Diablo 2: Lord of Destruction!

Dziś, dokładnie 27 czerwca mija 20 rocznica premiery gry Diablo 2: Lord of Destruction.

20 rocznica premiery gry Diablo 2 Lord of Destruction

Rok temu świętowaliśmy 20 rocznicę wydania Diablo II. Zaś w tym roku mija 20 rocznica premiery gry Diablo 2: Lord of Destruction, która nastąpiła 27 czerwca 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i 29 czerwca w Europie. Pierwsze i jedyne DLC do Diablo II dodało V akt, w którym gracze stoczyli batalię z tytułowym Baalem, Panem Zniszczenia, jednym z członków Mrocznej Trójcy.

Jednak sama gra to nie tylko nowy akt i nowy boss. Diablo 2 Lord of Destruction zostało wzbogacone o dwie nowe klasy:

Każda z tych klas prezentowała zupełnie nowe mechaniki gry. Zabójczyni skupiała się na wzmacnianiu ataków w walce wręcz oraz stosując ataki kończące wyzwalające całą energię podstawowych ataków. Z pomocą przychodziły również pułapki, które stały się nieodzownym wsparciem dla Zabójczyni. Druid z kolei dzięki możliwości władania mocami przyrody miał możliwość przekształcenia się w Niedźwiedzia lub Wilkołaka, przyzwać kruki, duchy, wilki czy winorośle, jak również wykorzystywać magię żywiołów.

Produkcja doczekała się również znacznej aktualizacji w pozostałych aspektach. Nie tylko dodano runy czy słowa runiczne, ale także całą masę nowych przedmiotów i affixów, nowe receptury w Kostce Horadrimów, zwiększony ekwipunek jak i pojemność skrzyni, przedmioty klasowe i eteryczne, możliwość posiadania dwóch zestawów broni, nowego najemnika – Barbarzyńcę oraz możliwość ich awansowania czy wyższą rozdzielczość gry – 800×600.

Diablo II doczekało się już zapowiedzi remastera o nazwie Diablo II Resurrected z ogłoszoną premierą na dzień 23 września bieżącego roku. Produkcja pojawi się z zupełnie nowym silnikiem 3D, usprawnieniami QoL, obsługą padów czy w końcu dostępnością na PC i konsolach z cross-progresją! W sierpniu zaś mają wystartować otwarte beta testy Diablo II Resurrected dla wszystkich chętnych.