Dziś startuje serwer PTR w Diablo 2 Resurrected!

Wczorajszego wieczora Blizzard poinformował o premierze serwera PTR w Diablo 2 Resurrected. Mają wystartować jeszcze dziś!

dziś startuje serwer ptr w diablo 2 resurrected

Dzisiejszego wieczora startuje serwer PTR w Diablo 2 Resurrected. Jednak muszę od razu zawieść wiele osób, uruchomienie serwera nie doda do Diablo 2 Resurrected wyczekiwanej aktualizacji 2.4 z nowymi zmianami balansu, słowami runicznymi, usprawnieniem najemników czy wprowadzeniem do gier rankingowych. Blizzard planuje przetestować odmienioną infrastrukturę serwerowo bazową, aby rozwiązać problemy, z którymi firma walczy od premiery gry, czyli września ubiegłego roku.

Dla osób niezaznajomionych z tematem. Serwer PTR to w rozwinięciu skrótu Public Test Realm. Jest to serwer testowy, na którym umieszczane są aktualizacje, które potrzebują graczy, aby zweryfikować błędy, których nie zauważyli deweloperzy bądź aby przetestować infrastrukturę czy kod gry jest realizowany bez błędów. Dopiero po okresie testowym, właściwy patch jest wgrywany na serwery retail, na których gramy normalnie.

Mając powyższe na uwadze zachęcam Was do zalogowania się do serwerów PTR aby pograć przynajmniej 10-15 minut by dostarczyć deweloperom odpowiednio dużej liczby danych do weryfikacji nowej infrastruktury.