Gracz odblokował 5 akt i bitwę z Baalem w alfa testach Diablo 2 Resurrected

Dosyć niecodzienna informacja. Jednemu graczowi udało się odblokować 5 akt i pokonać Baala w trwających alfa testach Diablo 2 Resurrected.

odblokowany 5 akt w alfa testach diablo 2 resurrected

W czwartek wystartowały alfa testy trybu single player w Diablo 2 Resurrected. Graczom udostępniono dwa pierwsze akty, jednak odrobina umiejętności i okazuje się, że w alfie można dotrzeć do ostatniego, piątego aktu by pokonać Baala! Taki wyczyn udało się osiągnąć jednemu graczowi, który poszperał odrobinę w plikach gry.

Jest to oczywiści nie do osiągnięcia dla normalnego gracza, który otrzymał dostęp do gry. Skutkiem odblokowania jest również brak tekstur terenu i całkowicie czarny ekran. Sposobem w jaki ten gracz dotarł do Baala było poruszanie się za pomocą minimapy. Co jednak ciekawe całe UI gry było dostępne, co pozwoliło na „poszukiwanie” w ciemnościach potworów, których nazwy były normalnie podświetlane, jak również używanie czarów pozwalało rozświetlić teren ujawniając jednocześnie kapliczki czy wizerunki niektórych przeciwników (w alfie nie ma również zaimplementowanych wszystkich modeli potworów). Całość prezentuje się następująco.

Przyjemności z takiej rozgrywki nie ma żadnej, jednak pokazuje to, że mechanicznie gra jest w pełni funkcjonalna. Pozostaje jedynie kwestia czy brakujące tekstury po prostu nie zostały wgrane do wersji alfa, czy Blizzard jeszcze nad nimi pracuje.

Aktualna faza testów Diablo 2 Resurrected zakończy się dziś około 19:00, zaś najpewniej w środę wystartuje kolejna faza skupiająca się na trybie multiplayer.