Instalator Diablo 2 od ponad roku ukryty w aplikacji Battle.Net

Do tej pory gry klasyczne nie były obecne w aplikacji Battle.Net do momentu stworzenia oficjalnego remastera. Jeden z graczy przypomniał, że od ponad roku apka posiada instalator Diablo 2.

instalator diablo 2 ukryty w aplikacji battle.net

Diablo 2: Resurrected to bardzo głośny temat w ostatnich tygodniach. Pojawiały się rzekome przecieki mówiące o tym, że gra ma zostać ogłoszona w tym roku, a jeden portal wręcz twierdził, że zostanie to zrobione 29 czerwca na 20 rocznicę produkcji. Oczywiście portal okazał się typowym scamem, a dodatkowo Blizzard zaprzeczył doniesieniom, o których pisaliśmy poniżej.

Instalator Diablo 2 na Battle.Net

Niemniej nie milkną echa potencjalnego remake gry. Gracze w dalszym ciągu doszukują się informacji mogących potwierdzać fakt pracy nad grą. Jeden z nich przypomniał o zeszłorocznym odkryciu, które ujawniło, że aplikacja Battle.Net posiada w swoich zasobach instalator gry. Link był ukryty ale dzięki temu graczowi każdy z nas może pobrać instalator Diablo 2 z tego adresu.

Jest to dosyć zaskakujące zważywszy na fakt, że aby gra mogła być połączona z aktualną wersją aplikacji Battle.Net mus i zostać odpowiednio przebudowana do obsługi mechanizmów Blizzardowego Launchera. Chodzi tu głównie o możliwość weryfikacji w jaką grę aktualnie gra dany gracz, połączenie komunikacji i czatów w grze z aplikacją, czy możliwość dołączenia do gry danego gracza.

Przypominam jednak, że sam instalator może jedynie sugerować, że Blizzard robił przymiarki do remastera Diablo 2, ale nie potwierdza czy rzeczywiście prace są w dalszym ciągu kontynuowane.