Kiedy wystartują alfa testy Diablo 2 Resurrected? Już w kwietniu!

Koreańskie media donoszą o starcie alfa testów Diablo 2 Resurrected. Mają one wystartować już 9 kwietnia!

premier

Alfa Testy Diablo 2 Resurrected wystartują znacznie wcześniej niż się spodziewaliśmy. Koreańskie media donoszą, że Korański Komitet Zarządzania Grami poinformował obywateli kraju o zbliżających się testach. Kiedy zatem wystartują alfa testy Diablo 2 Resurrected? Mają zacząć się już w tym miesiącu, a dokładniej wystartują już 9 kwietnia i potrwają 4 dni aż do 13 kwietnia włącznie. W alfa testach w Korei ma wziąć udział 19999 testerów.

Dlaczego Korea i dlaczego nie jest to oficjalna notka, a urzędowa? Korea to bardzo specyficzny kraj, w którym gaming i esport jest mocno zakorzeniony w kulturze i ustawodawstwie prawnym. Każda gra przed pojawieniem się w fazie alfa bądź beta testów musi zostać zgłoszona do urzędu o nazwie Korean Game Management Committee (Korański Komitet Zarządzania Grami), który to następnie poinformuje zainteresowane strony o startującym wydarzeniu, nawet jeśli oficjalnie producent gry jeszcze tego nie ogłosi. Nie inaczej odbyło się w przypadku Diablo 2 Resurrected.

Nie wiemy niestety czy w tym samym czasie uruchomione zostaną alfa i beta testy Diablo 2 Resurrected w Stanach Zjednoczonych i Europie. Informacje te w dalszym ciągu objęte są tajemnicą, jednak pierwsza faza testów ma skupić się na trybie dla jednego gracza.

Przyznam, że nie spodziewałem się aż tak szybkiego uruchomienia fazy alfa testów w Diablo 2 Resurrected. Daje to nadzieję, że gra może rzeczywiście mieć premierę na koniec czerwca kiedy to w 2000 roku odbyła się oficjalna premiera Diablo 2.