Korea Południowa przyczyną problemów z serwerami Diablo 2 Resurrected?

Diablo 2 Resurrected osiągnął pewien milestone w Korei Południowej. Gra sięgnęła po 2 miejsce w najchętniej grywanych produkcjach w tamtejszych kafejkach internetowych i tym samym może być odpowiedzialna za liczne problemy z serwerami gry

korea południowa przyczyną problemów z serwerami diablo 2 resurrected

Diablo 2 Resurrected mimo archaicznych mechanik jest tak popularną produkcją, że w niektórych krajach osiąga status bestsellera. Korea Południowa, która słynie z kafejek internetowych może być powodem ciągle padających serwerów w Diablo 2. Okazuje się, że popularność gry jest tak duża, że gra już teraz zajmuje 2 miejsce w najchętniej grywanych produkcjach w tym kraju.

2021101201.png

Osiągnięcie czołowych miejsc w topce koreańskich kafejek jest generalnie trudne do osiągnięcia. Szczególnie kiedy przychodzi walczyć z League of Legends, które bezsprzecznie od długiego czasu zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu. Dodatkowo koreańczycy podchodzą do każdej produkcji bardzo technicznie i dopinają mechaniki do granic możliwości by móc szybko osiągnąć oczekiwany efekt. Znając życie ich baalruny trwają znacznie krócej niż robią to amerykanie czy europejczycy.

Jednak jeśli spojrzymy również na polski Google, Diablo 2 generuje ogromny ruch. Wystarczy spojrzeć jak prezentuje się wykres kliknięć i widoczności portalu Blizzplanet.pl w wyszukiwarce Google.

Blizzard nie spodziewał się najwyraźniej tak dużej popularności gry. Jeszcze trudniej bylo im zaakceptować fakt w jaki gracze w dzisiejszych czasach wykorzystują rozgrywkę w Diablo 2 tworząc co kilka minut kolejne serwery gry na Baalruny czy polując na Mefisto, Andariel bądź Hrabinę. A tych gier w ostatnim czasie sam sporo tworzyłem by szybko awansować swoją postać z 30 na 65 poziom w trakcie dosłownie 1-2 godzin.

Tymczasem pozostaje nam czekać aż Blizzard przebuduje architekturę serwerową, która pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek w grze.