Ladder w Diablo 2 Resurrected dopiero w 2022 roku

Ostatni post Blizzarda nie pozostawia złudzeń. ladder w Diablo 2 Resurrected pojawi się dopiero w 2022 roku.

diablo 2 resurrected ladder w przyszłym tygodniu

Diablo 2 Resurrected, które wystartowało pod koniec września w dalszym ciągu pozostaje bez gier rankingowych. I póki niedzielnych graczy i grających dla rozrywki ten temat w ogóle nie obchodzi, tak już osoby dążące do jak najwyższego miejsca w rankingu tak. A takich osób jest sporo. I właśnie mam dla nich złą wiadomość. Ladder w Diablo 2 Resurrected pojawi się dopiero w 2022 roku.

Oficjalnia informacja ta nie została publicznie podana, jednakże ostatni wpis Blizzarda na swojej stronie nie daje nam żadnych złudzeń. Deweloperzy napisali w niej, że w ciągu kilku tygodni ma pojawić się serwer PTR, na którym będą testowane w pierwszej kolejności problemy z bazą danych oraz stabilnością rozgrywki online.

Głównym celem tego PTRa będzie rozwiązywanie problemów z bazą danych i stabilizacja środowiska online.

W kolejnej części wypowiedzi deweloperzy podzielili się kolejnym tematem, nad którym będą pracowali, a którym są gry rankingowe, tak bardzo wyczekiwane przez wielu graczy.

Gdy będziemy pewni, że te poprawki są na dobrym miejscu, podzielimy się kolejnymi szczegółami na temat gier rankingowych oraz innymi zmianami, które pojawią się w Diablo II: Resurrected.

Powyższa wypowiedź jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że gry rankingowe pojawią się dopiero w przyszłym roku.

Gry rankingowe Diablo 2 Resurrected w 2022

Aby wyjaśnić dlaczego gry rankingowe w Diablo 2 Resurrected pojawią się dopiero w 2022 roku należy zwrócić uwagę na kilka faktów:

  • serwery PTR mają wystartować dopiero za kilka tygodni (okolice 1-15 grudnia),
  • okres testowy PTR trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie,
  • koniec grudnia jest okresem urlopowym w Blizzardzie i usługi przechodzą w stan wsparcia, co oznacza, że w grach nie są wtedy wprowadzane duże zmiany do testowania ryzykując błędy i wymóg ich naprawy.

Stąd też ladder w Diablo 2 Resurrected pojawi się najpierw na serwerach PTR, będzie to kolejna faza PTR zatem jego premiera na serwerach live nastąpi dopiero w 2022 roku. Ale nie jest to też zła wiadomość. Stabilność jest kluczem do satysfakcji graczy podczas rozgrywki rankingowej. Jeśli nie będą odczuwali lagów, crash’y serwerów jestem pewien, że będą usatysfakcjonowani. Musimy po prostu cierpliwie czekać.