MrLlama wspomniał o 6 akcie w Diablo 2 Resurrected, a Blizzard zaprzecza

W siedzi rozgorzała gorąca dyskusja na temat aktu VI, który rzekomo miałby pojawić się w Diablo 2 Resurrected.

blizzard zaprzecza, że pracuje nad aktem vi w Diablo 2 Resurrected

Po ostatnim streamie MrLlamy w sieci zawrzało. Oto najpopularniejszy streamer Diablo 2 Resurrected na świecie zaczął mówić o akcie VI by zaraz wstrzymać się i uciąć temat. Po niedługim czasie youtuber Sweet Phil zamieścił materiał, w którym przekonuje, że Llama może mieć informacje na temat powstającego nowego aktu do Diablo 2 Resurrected. Problem w tym, że Blizzard zaprzecza tym plotkom.

Nie od dziś wiadomo, że influencerzy posiadający inside info dotyczące różnych gier przypadkiem ujawnią niektóre dane podczas streamów bądź przekażą je zaufanym osobom, które niestety nie potrafią trzymać języka za zębami. Czy tak właśnie było w przypadku Llamy? Ciężko powiedzieć. Materiał, w którym wyciągnięto jego wypowiedzi możecie obejrzeć poniżej.

Na Reddicie momentalnie rozgorzała dyskusja na temat potencjalnego nowego aktu. Jeden z użytkowników wspomniał, że deweloperzy pracowali nad kolejnym rozszerzeniem do Diablo 2, jednakże projekt został zarzucony przez firmę. Jednak co ciekawe 6 nowych lokacji znalazło się w pliku d2data.mpq, które zostały zaimplementowane w grze, ale nigdy przez samą grę niewykorzystywane. Dodatkowo gracze nie mają fizycznej możliwości dotarcia do nich. Według niektórych informacji część z tych lokacji zostało przekształcone później na Harrogath.

Jednakże do dyskusji na Reddicie wkroczył PezRadar, Community Lead franczyzy Diablo twierdząc, że prace nad aktem VI nie mają miejsca.

Nie. Nie ma Aktu VI. Koniec spekulacji.

Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, ponieważ Diablo 2 Resurrected nie może być zupełnie inną produkcją niż klasyczne Diablo. Gracze powinni móc otrzymać pewne nowości jak przedmioty, słowa runiczne czy zmiany balansowe, jednakże zmiana prowadzenia kampanii fabularnej mogłaby wprowadzić zbyt duże zamieszanie. Dodatkowo pojawia się pytanie czy w ogóle akt VI ma prawa bytu w niemalże 20-letniej grze.

Z mojego punktu widzenia aktu VI powinien pozostać w fazie fantazji i marzeń graczy.