Multiplayer Diablo 2 Resurrected na Nintendo Switch ograniczony do 4 osób

Blizzard poinformował w oficjalnym wpisie, że multiplayer Diablo 2 Resurrected na Nintendo Switch obsłuży drużyny czteroosobowe.

multiplayer diablo 2 resurrected na nintendo switch

Rozgrywka sieciowa w Diablo 2 zawsze skupiała się na PvP oraz PvE. W każdym z tych trybów w jednej grze mogło uczestniczyć maksymalnie 8 graczy. W ostatnim wpisie na stronie news.blizzard.com deweloperzy poinformowali, że tryb multiplayer dla Diablo 2 Resurrected na platformie Nintendo Switch ograniczy tą liczbę do czterech graczy.

O powodach powyższej decyzji studio wydało następujące oświadczenie:

Posiadacze Nintendo Switch pragnący zagrać ze znajomymi przez sieć, będą mogli połączyć się w maksymalnie 4-osobowe drużyny. Stwierdziliśmy, że współpraca 4 graczy jest optymalnym doświadczeniem podczas gry na Nintendo Switch, szczególnie w trybie przenośnym. Mamy nadzieję, że zabawa z Diablo II: Resurrected gdziekolwiek zechcecie przyniesie wam wiele przyjemności.

W związku z rozgrywką na Nintendo Switch jest jeszcze drugie dno, które przemawia za mniejszą liczbą graczy w trybie multiplayer. Sama konsola nie obsługuje tak dobrze wymagających graficznie gier, a jak wiemy Diablo 2 Resurrected dosyć mocno zabiera moc obliczeniową GPU. Dodatkowo duża liczba graczy w rozgrywce mogłaby spowodować liczne lagi lub zacięcia konsoli.

Jest to i tak informacja lepsza od tej, którą mogliśmy przeczytać kilka miesięcy temu, gdy na zwiastunie rozgrywki Diablo 2 Resurrected widniał napis, że tryb multiplayer dla graczy ma być dostępny z pominięciem platformy Nintendo.

Premiera Diablo 2 Resurrected odbędzie się 23 września o godzinie 17:00 czasu polskiego.