Niemal 500 tysięcy osób rozpoczęło gry rankingowe w Diablo 2 Resurrected

Gry rankingowe w Diablo 2 Resurrected rozpoczęło ponad 500 tysięcy osób.

500 tysięcy osób gra ladder w Diablo 2 Resurrected

W zeszłym tygodniu rozpoczął się pierwszy sezon ladderowy gier rankingowych w Diablo 2 Resurrected. Gracze czekający na ten tryb musieli czekać aż 7 miesięcy, aż Blizzard poprawi kod gry i serwerów by rozgrywka była płynna. Oficjalnie od 28 kwietnia ladder rozpoczęło aż 500 tysięcy osób. To całkiem sporo zważywszy, że minęło już sporo czasu od premiery gry.

Niedawno informowałem Was, że Blizzard sprzedał łącznie ponad 5 milionów kopii Diablo 2 Resurrected. Oznacza to, że liczba grających ladder w remasterze Diablo 2 stanowi 10% wszystkich graczy. Portal Wowhead postanowił przeklikać się przez listę rankingową aż do samego końca. Wyniki prezentują się następująco.

W ramach laddera rozszerzenia Diablo 2 w trybie softcore rozgrywki rankingowe rozpoczeło ponad 450 tysięcy osób. Kolejne 35 tysięcy w trybie hardcore. Najmniej bo raptem 13 tysięcy i 1 tysiąc rozpoczęło ladder klasycznego Diablo 2 odpowiednio softcore i hardcore.

W pierwszym sezonie rozgrywek gracze mają do dyspozycji 6 nowych słów runicznych oraz masę zmian balansu zarówno bohaterów jak i najemników.