Ogłoszenie Diablo 2: Resurrected 29 czerwca?!

Portal IndieKings twierdzi, że ogłoszenie prac nad Diablo 2:Resurrected ma nastąpić w ramach Summer Game Fest już 29 czerwca.

diablo 2 ogłoszenie 29 czerwca

Diablo 2 to wspomnienia, na które wielu graczy dalej patrzy z ogromnym sentymentem. Nic dziwnego, że temat potencjalnego remastera/remake budzi tak ogromne emocje. O tym pisaliśmy już kilka tygodni temu.

Od tego momentu przeprowadzono już kilka rozmów z byłymi deweloperami oryginalnego Diablo 2. Podsumowanie wszystkich rozmów można ocenić jednakowo: remake gry musi zostać zaprojektowany całkowicie od zera ponieważ sposób, w jaki napisano kod gry oraz oryginalny silnik gry nie pozwolą na graficzne szlify. A nowy silnik musi zachować klimat i brutalność gry.

Tymczasem jak twierdzi portal IndieKing, Diablo 2: Resurrected ma zostać ogłoszone już w najbliższy poniedziałek, tj. 29 czerwca. Całość ma odbyć się w ramach trwającego wydarzenia Summer Game Fest. Niestety na ten moment nie zostało to potwierdzone w żaden sposób, a co ważniejsze Summer Game Fest nie posiada żadnego harmonogramu na ten dzień.

Sama data jest jednak szczególna dla marki Diablo. Otóż 29 czerwca 2000 roku swoją premierę miało właśnie Diablo 2. Dzień nie jest zatem przypadkowy, a jeśli ogłoszenie rzeczywiście ma być realne będzie to strzał w 10kę.

Zastanawiam się również nad prawdziwością informacji dostarczonych przez IndieKing. Portal posiada ogromnego Twittera, również niemały kanał na Twitchu (prawie 100k obserwujących). Sam ruch na stronie jest natomiast 2-3x mniejszy niż nasz i trochę mnie to niepokoi.

Pozostaje nam tylko kilka dni i wtedy przekonamy się czy warto zacząć hejtować portal czy nie.