Remake Diablo 2 coraz bliżej?! Vicarious Visions przejęte przez Blizzarda!

Vicarious Visions już oficjalnie będzie funkcjonować pod marką Blizzard Entertainment. Czyżbyśmy byli coraz bliżej ogłoszenia remake Diablo 2?!

vicarious visions przejęte przez Blizzarda

Wielu osobom nazwa Vicarious Visions może nic nie mówić. Jest to spółka, która do tej pory podlegała bezpośrednio pod Activision, a która to stworzyła dobrze oceniane remastery Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 oraz Crash Bandicoot N’sane Trilogy. W swoim portoflio posiada również prace nad Destiny 2 czy marką Call of Duty. Od teraz będzie jednak pracować bezpośrednio dla Blizzarda.

Dlaczego o tym piszę? Jakiś czas temu cały świat obiegła informacja jakoby Vicarious Visions odpowiadała za remake Diablo 2, który po cichu powstaje za drzwiami tej spółki. Dotychczas firma Blizzard zdecydowała się na dwa remastery, które były tworzone przez inną, zewnętrzną firmę.

Ogłoszenie wchłonięcia Vicarious Visions nie powinno być zatem przypadkowe. Oficjalnie spółka ma zapewnić deweloperowi długofalowe wsparcie swoich produkcji. Nieoficjalnie, stworzyć kolejne remastery swoich produkcji i naprawić to co można w aktualnych.

Przed nami gorący miesiąc. Już za niespełna 30 dni odbędzie się Blizzcon 2021. Dokładnie 19 lutego poznamy informacje na temat nowości jakie planuje dla nas Blizzard Entertainment. Ten konwent będzie szczególnie ważny dla marki Diablo, która kończy w tym roku 25-lecie istnienia, a sam Blizzard Entertainment 30-lecie istnienia.