Remaster Diablo 2 będzie inny. Tak twierdzi twórca gry

Jak twierdzi były twórca gry Diablo 2, David Brevik, remaster, a raczej remake Diablo 2 będzie zupełnie inną grą niż klasyczna wersja.

remake diablo 2 będzie inny niż klasyczna gra

David Brevik podczas pandemii jest bardzo aktywny. Bierze udział w dużej liczbie wywiadów i często opowiada o historii związanej z produkcją Diablo 2, ujawniając od czasu do czasu kolejne ciekawostki. Podczas jednego z ostatnich wywiadów z jego udziałem wypowiedział się ponownie na temat potencjalnego remastera/remake Diablo 2. Jak sam twierdzi odtworzenie gry nie da tych samych odczuć mechanicznych, co jej oryginalna wersja.

Czy będzie to ta sama gra? Wątpliwe.

Wypowiedź ta pojawiła się w kontekście tego, czy Blizzard może zrobić remaster drugiej części gry czy nie. Jak sam przyznaje, jest to oczywiście możliwe. Nie wie w jaki sposób to zrobią, ale firmę taką jak Blizzard stać na wszystko i sądzi, że Blizzard będzie w stanie to zrobić.

Zaznaczył jednak, że w jego opinii będzie to inna gra. W dalszej wypowiedzi twierdzi, że związane jest to z licznymi problemami technicznymi.

Pojawiły się liczne problemy techniczne, o których wspomniałem wcześniej. Straciliśmy masę assetów w późniejszym etapie projektu (…) Mieliśmy backup bazy danych, nasz system do kontroli kodu został uszkodzony i straciliśmy wszystko. Nie mają za dużo assetów i innych rzeczy, które będą problematyczne.

Brevik już wcześniej wspominał o tych problemach. Deweloperzy projektując remake Diablo 2 będą musieli samodzielnie odtworzyć większość modeli na innym silniku, a już tu mechanika poruszania się czy walki może przyczynić się do zupełnie innych doznań.

Warto dodać, że w niedawno udzielonym wywiadzie Brevik twierdził, że zespół z Blizzard North w ogóle nie chciał brać się za projektowanie Diablo 2.

Twórca Diablo 2 odniósł się również do składu deweloperskiego potencjalnego remake. Podobno w Blizzardzie już nie pracuje żaden z deweloperów drugiej części gry. Blizzard nie ma zatem nikogo kto mógłby być ekspertem i przeprowadzić pozostałych deweloperów przez szczegóły iteracji gry. Jak sam mówi, Blizzard na żadnym etapie nie skontaktował się z nim w tej sprawie.

Aktualnie czekamy na oficjalne ogłoszenie prac nad remasterem drugiej części gry. Dotychczasowe plotki okazały się jedynie pustymi frazesami portali chcącymi zdobyć szybką popularność. Tylko jedna pozostaje jeszcze do potwierdzenia, ale na nią przyjdzie nam poczekać niemalże do końca roku.