Stare zapisy gry z Diablo 2 uruchomisz w Diablo 2 Resurrected!

Blizzard zmienił zdanie i ujawnił, że stare zapisy gry z Diablo 2 uruchomicie w Diablo 2 Resurrected!

import zapisu gry do diablo 2 resurrected jest możliwy

IGN Middle East miało okazję porozmawiać z producentem Diablo 2 Resurrected Matthew Cederquistem. W trakcie rozmowy padło sporo pytań odnoszących się do tego co już wiemy. Jednak nikt nie spodziewał się chyba odpowiedzi na pytanie „Czy możemy importować stare zapisy gry do Diablo 2 Resurrected?”.

Matthew Cederquist ujawnił, że w trakcie prac nad remasterem zastanwaiali się nad tym i po prostu spróbowali zaimportować stary zapis gry do nowej wersji. Ku ich zdziwieniu gra uruchomiła się i uznali to za jeden z najlepszych ficzerów, jakie pojawią się w Diablo 2 Resurrected.

W trakcie kiedy pracowaliśmy [nad remasterem], zastanawialiśmy się, czy stare pliki zapisu będą działać, więc w pewnym sensie je wgraliśmy i zadziałało! I pomyśleliśmy „okej, to najlepsza funkcja wszechczasów”.

Jest to na pewno bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów, którzy posiadają jakieś swoje stare zapisy gry single player, które chcieliby odkurzyć i ponownie uruchomić już w nowej grafice. Jeśli chcecie przeczytać cały wywiad IGN odsyłam pod ten link.

Premiera Diablo 2 Resurrected ma nastąpić nie później niż 31 grudnia 2021 roku. Aktualnie planowane są również dwie fazy alfa testów – jedna pod tryb single player, druga natomiast pod stress testy i multiplayer.