Zaprezentowano Diablo 2 w Ultra HD

Diablo 2 do tej pory nie doczekało się żadnej oficjalnej łatki pozwalającej graczom grać w wyższych rozdzielczościach. Ci wzięli to zadanie we własne ręce dzięki czemu dziś możemy obejrzeć rozgrywkę w rozdzielczości Ultra HD.

vicarious visions przejęte przez Blizzarda

Dyskutowany od kilku tygodni potencjalny remaster Diablo 2 pobudza pragnienia wszystkich fanów nieśmiertelnego hack’n slasha. Nic dziwnego, nawet aktualności na łamach naszego portalu spotkały się z gigantycznym odzewem społeczności Diablo.

Gracze, którzy uważają drugą odsłonę gry za najbardziej kultową, niecierpliwie wyczekują jakichkolwiek nowych informacji o remasterze czy remake’u. Te póki co nie nadchodzą, ale cały czas wierzymy, że coś w tym roku się wydarzy (być może też jestem naiwny).

Tymczasem jeden z fanów zaprezentował jak mogłaby wyglądać rozgrywką w rozdzielczości Ultra HD. Nie jest to oczywiście dostosowanie rozdzielczości gry idealnie pod nowe technologie, a odpowiednie skalowanie gry. Gra jest znacznie bardziej oddalona przez co widać niemalże całą mapę, ale pozostałe elementy jak inwentarz czy drzewka talentów totalnie skopane.

I mimo, że gra wydaje wyglądać bardzo ładnie, tak na stare lata wolałbym nie wytrzeszczać oczu do monitora aby przeczytać właściwości określonego przedmiotu.

I nie widzieć czemu, gdy tylko widzę coś związanego z Diablo 2 słyszę w głowie ścieżkę dźwiękową Tristram…