65 milionów graczy zagrało w Diablo III!

Blizzard w rocznicowym wpisie poinformował, że w Diablo III zagrało 65 milionów graczy.

w diablo 3 zagrało 65 milionów graczy

Z okazji nadchodzącej rocznicy w Diablo III, Blizzard poinformował o wynikach sprzedaży gry, które w skali samego gamingu może nie są imponujące, jednak w przypadku dekady z Diablo III jest to bardzo dobry wynik. W trzecią część trylogii zagrało aż 65 milionów graczy. Informacja ta pojawiła się we wpisie rocznicowym na stronie blizzard.com.

Diablo III od samego początku miało pod górkę. Deweloperzy wprowadzili szereg zmian wizualnych w grze, które nie spodobały się core’owym fanom serii, ale przypadły do gustu zupełnie nowej generacji graczy. Zmieniono grafikę, sposób tworzenia buildów czy wybierania umiejętności, ale co ważniejsze, gracze utracili możliwość przydzielania atrybutów. Mimo wszystko w ciągu zaledwie dwóch lat sprzedaż gry na PC przekroczyła 20 milionów plasując grę na 3 miejscu sprzedaży wszechczasów na tej platformie.

Zobacz również: Skiny w Diablo immortal

W ostatnim wpisie rocznicowym Diablo III, poza wprowadzeniem na stałe trybu Powracający Koszmar, który jest aktualnym tematem 26 sezonu gier rankingowych deweloperzy poinformowali, że na wszystkich platformach tj. PC, konsolach Playstation i Xbox oraz Nintendo Switch zagrało już ponad 65 milionów graczy.

Pamiętajcie, że świętowanie 10-lecia Diablo III jest możliwe dzięki WAM, nefalemowie. Wielu z was spędziło niezliczone godziny na zabijaniu demonów, zbieraniu przedmiotów i tworzeniu niezapomnianych momentów, które możemy teraz wspominać. W dowód naszej wdzięczności za nieustające wsparcie ponad 65 milionów nefalemów z całego świata, chcemy ogłosić coś ekscytującego w związku z Powracającym Koszmarem, a także wprowadzić wzmocnienie w środku sezonu. Najpierw jednak chcemy raz jeszcze podziękować za wspólnie spędzone 10 lat z Diablo III!

Niedawno informowaliśmy Was, że remaster Diablo II i Diablo II Lord of Destruction sprzedał się w 5 milionach sztuk. Zaś już niedługo nastąpi premiera Diablo Immortal, do której pre-rejestracji zapisało się już ponad 30 milionów graczy.